Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Sakarya’yı örnek gösterdi


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Hatay’da düzenlenen ‘Ulusal Eğitimde Dönüşüm Forumu’nda Tasarım Beceri Atölyeleriyle ilgili çalışmaları anlattı.

Atölye çalışmaları

Kongre düzenleme kurulu başkanı Dr. Adem Çilek’in moderatörlüğünde yapılan panelde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ilimizde gerçekleştirilen Tasarım Beceri Atölyeleri ile yine İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan yenilikçi çalışmalar hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi.  Durmuş, ‘2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında Tasarım Beceri Atölyelerinin İllerimizdeki İz Düşümleri’ konulu konuşmasında Sakarya olarak Tasarım Beceri Atölyelerinin fiziki gerçekleşmelerinin yanında atölye etkinlik içeriklerine yönelik pilotlama çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek atölye uygulamalarına yönelik içerik geliştirme çalışmalarının Türkiye’de bu anlamda yapılan en geniş içerik örneklemi olduğunu, bu noktada oluşturulan TBA Ofisi üzerinden İl Millî Eğitim Müdürlüğünün çatı çalışması olan Sakarya Eğitim Akademisi faaliyetleri ilişkilendirilerek birçok proje, faaliyet ve etkinlik geliştirildiğini ifade etti.

Talebe göre

Bu kapsamda öğretmenlerin ihtiyaçlarına yönelik eğitimlerin taleplerine göre planlanıp yapıldığını anlatan Durmuş, oluşturulan raporlama sistemiyle çalışmaların tüm eğitim paydaşları ve Bakanlık tarafından bilinirliliğinin sağlandığını, elde edilen eğitim içerikli sonuçların Türkiye geneline yaygınlaştırılması için çalışmaların yapıldığını ve elde edilen dönütlere bakıldığında sonuçlarının çok olumlu olduğunu aktardı. Müdür Durmuş, panelde “poster bildiri sunumu” ve bir “atölye uygulama çalışması” yaparak Sakarya’nın eğitim uygulamalarını bilim insanlarının görüşlerine açtı.  Panelin sonunda Fazilet Durmuş’a Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER), İskenderun Teknik Üniversitesi ve Payas Belediyesi tarafından katılım belgesi ve teşekkür plaketi verildi.

 

18 Ekim 2019 , Cuma Bu haber toplam 370 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU