Günün Tarihi:2 Haziran 2020

Sakarya’da aslan payı ulaştırmaya


İlimizin 2019 yılı yatırım programında yer alan projelerin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu III. Dönem Toplantısı, Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında gerçekleştirildi.

Yerinde takip 

Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, kaymakamlar, belediye başkanları, bölge müdürleri ve diğer kurul üyelerinin de katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda, 2019 yılı yatırım programında yer alan projelerin zamanında bitirilmesi için tüm kurum-kuruluşların etkili bir koordinasyon ve işbirliği içerisinde bulunmasının önemine değinen Vali Ahmet Hamdi Nayir, çalışmaların da sıkı bir şekilde yerinde takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

 

5 milyarlık proje

İlimizde gerçekleştirilen yatırımların proje tutarlarına dair bilgiler veren Vali Nayir, “2018 yılı proje tutarı 7 milyar 25 milyon TL iken, 2019 yılı yatırımlarının proje tutarı 5 milyar 717 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. 2019 yılı proje tutarının sektörlere göre dağılımında; Ulaştırma sektörü 3 milyar 94 milyon TL, enerji sektörü 686 milyon TL ve tarım sektörü 606 milyon TL ile ilk üç sırayı almaktadır” dedi.

 

Toplam ödenek

Vali Nayir, “İlimizdeki 2019 yılı yatırımların toplam ödeneği 804 milyon TL olup, sektörlere göre dağılımda ilk sırada 319 milyon TL ile Diğer Kamu Hizmetleri sektörü bulunurken, 111 milyon TL ile ulaştırma sektörü 2. sırada ve 89 milyon TL ile Eğitim sektörü 3. sırada bulunmaktadır” dedi.

 

Tahsisten 374 milyon

Vali Nayir, “İlimizin 2019 yılı yatırım programında yer alan 276 projeye, III. Dönem itibariyle tahsis edilen 804 milyon TL ödeneğin, 374 milyon TL’si harcanarak % 47 nakdi ve % 52 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Toplantı dönemi itibariyle 276 projemizden 59’u tamamlanmış ve 152’si devam ederken, 28’i de halen ihale aşamasında olup 37 projenin de hazırlık çalışmaları devam etmektedir” dedi. Toplantıda kurum ve kuruluşların yöneticileri Sakarya ili genelinde yürüttükleri yatırım, hizmet ve çalışmalarının yanı sıra yapmayı planladıkları projelere dair bilgiler verirken, Vali Ahmet Hamdi Nayir de tüm kurul üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. 

18 Ekim 2019 , Cuma Bu haber toplam 802 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU