Günün Tarihi:7 Mart 2021

Akyazılı muhtarlardan kutlama


Akyazılı muhtarlar bir araya gelerek düzenledikleri sade bir törenle günlerini kutladı.

Askere destek mesajı

Akyazı’da ‘Muhtarlar Günü’ sebebiyle tören düzenlendi.  Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş ve mahalle muhtarları Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra tüm muhtarların gününü kutlayan Başkan Durmuş,  “Şanlı ordumuzun Barış Pınarı Harekatını destekliyor ve sonuna kadar da yanlarında ve arkalarındayız. Vatanı ve Milleti uğruna şehitlik mertebesine erişen bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Muhtar kimdir?

Başkan Durmuş, “Bakanlar Kurulu kararı ile 2015 yılından beri 15 Ekim’i Muhtarlar derneği olarak kutlamaktayız. Demokrasinin kılcal damarlarını oluşturan Muhtarlık Müessesesi geçmişte zaman z aman kaldırılması düşünülse de yeri ve bırakacağı boşluğun doldurulamayacak olmasından ötürü gerçekleştirilememiş ve hayatiyeti halen devam etmektedir. Hiçbir kurum ve kuruluştan destek almadan, hiçbir siyasi partiye men sup olmadan kendi öz güven ve gayretiyle halkın desteğini ve takdirini kazanarak seçilen kişidir muhtar.”

Siyaset yapamaz

 Durmuş, “Gecesine gündüzüne katan, halkına kapısını 7/24 açık tutan hazır kıta gibi nöbet tutan üniformasız askerdir muhtar. Devleti ile Milleti arasında köprü görev i yapan, yeri geldiğinde mahallelisinin dert ortağı ve sığınacak olduğu tek limandır muhtar. Devlet adamlığının yanında bir ana ve baba şefkati ile vatandaşlarının tüm özelini paylaştığı kişidir muhtar. Ölünüzde dirinizde, düğününüzde derneğinizde, yolunuzda kaldırımınızda, akmayan musluğunuzda, yanmayan lambanızda, temizlenmeyen çöpünüzde kısaca halkın bütün işleriyle uğraşan ve ilgilenen tek Devlet kurumudur muhtar ve muhtarlık. Muhtarın siyaseti olur fakat siyaset yapamaz. Partisi olur partizanlık yapamaz. Vatandaşı için çalmadık kapı ve ulaşmadık makam bırakmaz işte budur muhtar.”

Kutlama

Bekir Durmuş, “ Bütün eleştirilere ve olumsuzluklara rağmen bıkmadan usanmadan hiçbir şeye aldırmadan kul bilmezse Allah bilsin anlayışı içinde görev yapan muhtar arkadaşlarımı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarına aynı azim ve gayretle devam ettireceklerine de gönülden inanıyorum” dedi.  Başkan Durmuş bu güzel ve anlamlı günlerinde kendilerine yalnız bırakmayan ve anıt önünde düzenledikleri sade törenlerine katılanlara teşekkür etti ve günlerinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Törene katılım

Muhtarlar günü münasebetiyle Atatürk anıtı önünde düz enlenen sade törene Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanvekili Mustafa Birincioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, CHP İlçe Başkanvekili Mustafa İyiyazıcı, Akyazı Belediyesi eski Başkanı Yaşar Yazıcı, Jandarma Komutanı Binbaşı Hamit Gencay Taşdemir, İlçe Emniyet Müdürü İsa Coşar, Belediye Özel Kalem Müdürü Ali Özer, bazı STK başkanları, bazı daire müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.  

20 Ekim 2019 , Pazar Bu haber toplam 508 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU