Günün Tarihi:1 Mart 2021

Sakarya’nın gururu kadınlar


Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nde İl Finali’nde jüri karşısında projelerini sunan Reyhan Kangal, Elif Yazıcı, Büşra Goral ve Merve Çobanoğlu, 2 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finali’ne katılmaya hak kazandı.

Yarı final

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliği ile gerçekleştirilen, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası da dahil olmak üzere ülke genelinde 24 farklı ilde düzenlenen, “ Geleceği Yazan Kadınlar” projesinde il finalleri gerçekleştirildi. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kadın Girişimciler Kurulu’nun öncülüğünde Mart ayında başlayan proje kapsamında katılım gösteren 50 kişi, Java diliyle Android uygulama geliştirme ve firebase konularında 60 saatlik yüz yüze ve online bir eğitim aldı. Katılımcılar tarafından 15 proje sunumunun ardından 5 tanesi de il finaline çıkmaya hak kazandı.

Destekçiyiz

İl Finalinde jüri karşısında projelerini sunan girişimciler arasından Reyhan Kangal ve Elif Yazıcı ile Büşra Goral ve Merve Çobanoğlu geliştirdikleri iki proje ile 2 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finali’ne katılmaya hak kazandı.   Gerçekleştirilen il finallerinin ardından görüşlerini bildiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Günümüzde artık bilişim ve yazılım teknolojileri hayatımızın her alanına girmiş, günlük işlerimizi kolaylaştırmış durumda. Bu teknolojilere yönelik geliştirilen yeni projelere de her zaman ilgiyle yaklaşılıyor. Mobil yazılım ve uygulama geliştirme konusunda kadın girişimcilerimizden de birçok faydalı proje çıkacağını düşünüyoruz. Sakarya’mızı İstanbul’da temsil edecek olan kadın girişimcilerimize başarılar diliyorum. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak daima destekçileri olacağız” dedi.  

20 Ekim 2019 , Pazar Bu haber toplam 730 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU