Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

DP’de Ergül güven tazeledi


Demokrat Parti İl Teşkilatının Genel Başkan Gültekin Uysal’ın katılımı ile dün gerçekleştirilen kongresinde seçime tek liste olarak giren mevcut başkan İsmail Ergül güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi

İl kongresi

Demokrat Parti Sakarya İl Teşkilatı’nın kongresi dün gerçekleştirildi. Adapazarı Esnaf Kefalet Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Şoförler Odası Başkanı Feridun Canbaz,  yönetim kurulu üyeleri, eski il ve ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

 

Konuşma yaptı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede konuşma gerçekleştiren İl Başkanı İsmail Ergül, “Amacımız Demokrat Parti misyonunu muhafaza etmektir. Hep birlikte davamızı ayakta tutmaya devam etmeliyiz. Doğru her zaman galip yanlış her zaman mağlup olacaktır. Demokrat Parti her zaman doğrudur” dedi.

 

Tarım eleştirisi

Sakarya’daki yönetim politikasını da eleştiren Ergül, “Sakarya’yı tarımda bir numara yapacaklarını söylüyorlar. Bunu tarım arazilerini imara açarak mı yapacaklar? Şeker pancarını yok ederek mi yapacaklar? Tarımda nasıl birinci sıraya geleceğiz. Bir an evvel karar verilmelidir, Sakarya tarım şehri mi sanayi şehri mi olacak”  diye konuştu. Ergül genel kurulun Demokrat Parti’ye ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

 

‘Yok öyle yağma’

Demokrat Parti’nin Türkiye’nin geleceğinde çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Genel Başkan Gültekin Uysal ise, “Bu büyük ülkeyi yeniden kodlamak için bizler varız. Bu büyük ülke Sayın Cumhurbaşkanı için de AK Parti iktidarı için de taşınamaz hale gelmiştir. Milletimizi oyalayacaklarını zannediyorlar. Israrla ve inatla milletimizin gerçek gündemini konuşmaya devam edeceğiz. Siz ülkenin kaynaklarını yağmalayacaksınız millete sabrı telkin edeceksiniz. Yok öyle yağma” dedi. Uysal’ın konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Seçime tek liste olarak giren mevcut başkan İsmail Ergül güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

 

Yönetim kurulu

İsmail Ergül Başkanlığındaki yönetimde şu isimler yer aldı. Zeki Mayasılcı, İbrahim Atalay, Muammere Batuboylu, Ekrem Birer, Ahmet Uzun, Erol Eyüpler, Mehmet Karakış, Nigar Akman, Erdal Köksal, Tunç Özüuğurlu, Ferit Acar, Mesut Rasim Alagürer, Filiz Pekşen

Yönetim Kurulu Yedek: Muhammet Uzekmek, Turcan Sezer, Yakup Sarıkaya, Nagihan Birer, Yılmaz Güven, Mustafa Çalışkan, Gülşah Burgu, Mehmet Şahin, Sadettin Çetin, Engin Tepe, Hasan Uzun, Yalçın Sarı, Cevdet Azaklı, Adnan Özgöl.

Disiplin Kurulu Asil: İsmail Bildan, Agah Kır, Abdurrahman Feyzioğlu, Mehmet Muti, Ali Karasakal.

Disiplin Kurulu Yedek: Hasan Bilal, Recep Alper, Feti Göçmen, Mehmet Ergül, Recep Şenlik.

Büyük Kongre Delegeleri:Ali Dünya, Ahmet Bilaloğlu, Ahmet Avcı, Basri Bölükbaş, Cemal Başaran, Cevat Koç, Ekrem Birer, Hüseyin Dinçer Hürcan , Hüseyin Tonk, İbrahim Atalay, İsmail Ergül, Mehmet Birer, Önder Çelik, Umut Güzer, Zafer Adalet, Zeki Mayasılcı.

 

 

21 Ekim 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 1028 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU