Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Ekrem İmamoğlu Sakarya’daydı


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sapanca’da yapılması planlanan "Teleferik Projesi" bölgesinde eylem yapan vatandaşları ve Kocaali’de yapımı devam eden Melen Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nde incelemelerde bulundu.

‘Doğanın yanındayım’

Kırkpınar Mahallesi'ndeki alana gelen İmamoğlu, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Bölge vatandaşının doğaya olan saygınlığını bildiğini aktaran İmamoğlu, yerel yönetimleri bu sürece ilişkin daha duyarlı olmaya davet etti.  CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'la konuyu görüşeceğini anlatan İmamoğlu, "Nerede olursa olsun doğanın yanındayım. Doğaya dönük yapılan her yanlışın çocuklarımızın geleceğine ihanet olduğunun bilincinde birisiyim" dedi. İmamoğlu, mahalle sakinlerinin taleplerinin karşılık bulması temennisini sözlerine ekledi. Vatandaşlarla fotoğraf çektiren İmamoğlu’na ilgi bir hayli fazla oldu.

 

Melen Barajı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu daha sonra, Büyük Melen Projesi kapsamında İstanbul'a içme suyu temin etmek amacıyla inşa edilen Kocaali sınırları içindeki Melen Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nde incelemelerde bulundu. İmamoğlu’na baraj incelemesinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut ile İBB Sözcüsü ve Başkan Danışmanı Murat Ongun da eşlik etti.

 

Yerinde inceledi

DSİ İstanbul Barajlar Bölge Müdürü Celaletin Şengül’den inşaatla ilgli bilgiler alan İmamoğlu, “Melen Barajı, Devlet Su İşleri ve İBB arasında bir yapılan anlaşma ile İstanbulluların aslında yıllardır takip ettiği bir proje. Neredeyse 30 yıllık bir proje. 2012 yılında başlayan bir baraj yapısı var burada; ama şu anda bazı ilave işler gerektiği konusunda fizibiliteler bize ulaştı. Özellikle yapının bir takım takviyelere, güçlendirmelere ihtiyacı olduğu konusunda bilgiler oluşmuştu. Onun için yerinde incelemek istedik” dedi.

 

21 Ekim 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 1005 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU