Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

Erenler’de SUBÜ polemiği


İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin Duman, SUBÜ ile ilgili Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a sorular yöneltti.

Yer sorunu

SUBÜ hakkında araştırma yaptıklarını söyleyen Duman, “Erenler’e kurulması planlanan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi  (SUBÜ) ile ilgili araştırmalarımız neticesinde alan ve yer temini konusunda sıkıntılar olduğu bilgisine ulaştık. Bizler Erenler halkının kazanımları için ve Erenler insanlarının bu konuları bilmeye hakkı olduğunu düşünerek soruyoruz. SUBÜ’nün istediği alanlar nereler ve bu isteklere sizin karşı çıktığınız doğru mudur? Sizin önerdiğiniz iç kısımdaki yerleri SUBÜ’nün kabul etmediği doğru mudur? Sonuç itibari ile kurulacak üniversitenin merkeze yakın ve ulaşımının rahat olması gerektiği için SUBÜ’nün istediği alanların daha mantıklı olduğu kanaatindeyiz.”

Öneriler

Başkan Duman, “Erenler’e kurulacak 2. Üniversitenin dalları hususunda hiçbir başvuru veya görüşünüz oldu mu? Bizim önerimiz tarım ilçesi olan Erenler’e bunun ile alakalı bölüm önerisinde bulunabilirsiniz. Sakarya’da harita branşının bir dalı yok bunun üzerinde de durabilirsiniz. Seçim satında verdiğiniz sözlerden biride ikinci üniversiteydi insanlar vaatlerinizin hızlı bir şekilde yerine getirilmesini bekliyor yoksa sizde eski başkan gibi seçimlerde söz verip sonra 5 yılın dolmasını mı bekleyeceksiniz?”

Küpçüler

Duman, “Küpçülerde bulunan Karasu çevre yolundaki üst geçidi sayın başkan hiç görmüyor musun, Şimdilerde atıl durumdaki üst geçit ne olacak? Ayağının bir tarafı özel mülkiyette kaldığı için kapatılmış insanlar zaten kullanamıyor. O bölgede oluşan trafik kazalarında üst geçit olduğu için suçlu yayalar oluyor daha önce olan bir kazada bilirkişiler bölgede üst geçit var diyerek suçu yaya olana yüklemiştir. Ya o üst geçidi onarın yada oradan kaldırın ki insanlar kullanamadığı üst geçitten sebep haksızlığa uğramasınlar” dedi.

Düğün salonları

Başkan Duman, “Seçim sürecinde yapılan yolsuzluğun üstüne giderek söylediğimiz Erenler Belediyesi düğün salonları ile alakalı ne yaptınız? Görev değişikliğinden başka müdahaleniz oldu mu?  Şayet tekrar kiralandı ise Yıllık kaç düğün bedeli karşılığında kiralandı? Belediye tarafından atamış olduğunuz sorumlunun kontrolünde belediye işletmesi olmak şartı ile belediye kendi iştiraklerini yönetse daha mantıklı olmaz mı  yoksa düğün salonlarını da yaşam merkezi gibi profesyonel ekiplere mi bırakacaksınız? Sosyal Belediyecilik zaten profesyonellik ister sayın başkan. Bizler seçim satında söz verdik halkın düğün salonları haline getireceğiz diye sizde bence öyle yapın hem belediye kazansın hem Erenler halkı kazansın” dedi.

 

22 Ekim 2019 , Salı Bu haber toplam 601 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU