Günün Tarihi:3 Aralık 2020

Semerciler’de vatandaşı dinlediler


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Semerciler Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ekip

 Ziyaretinde Kaymakam Bekir Dınkırcı’ya, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Sebahattin Aktaş, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Semerciler Mahalle Muhtarı Bilal Bakan eşlik etti. Semerciler Mahallesi’nde  vatandaşlarla bir araya gelen heyet, Muhtar Bilal Bakan ve mahalle sakinlerinin talep, istek ve görüşlerini dinlediler.

Tarım

Kaymakam Dınkırcı, yapılan toplantılar sayesinde mahallelerinizde yaşayan vatandaşların talep, istek, şikâyet ve önerilerini yerinde notlarını alarak Devletimizin imkânları dâhilinde sorunları çözüme kavuşturmak için çalışıldığını ifade etti. Ayrıca Dınkırcı, Arifiye’nin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahsederek özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, eğitim, alternatif tarım ürünleri, modern sulama teknikleri, açık-yarı açık hayvancılık, silajlık mısır, damlama sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, kivi yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği alanlarında örneklerle açıklamalar yaparak konunun önemine değindi.

Kurumlar not aldı

 Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu  ve daire amirleri, kurumları ile ilgili  görev ve sorumluluk alanına  giren  konular hakkında vatandaşlardan talep ve isteklerini dinleyerek açıklamalarda bulundu.   Kaymakam Dınkırcı ziyaretleri sırasında  78 yaşındaki  Hasan Yavuz ve 70 yaşındaki Abdullah Bakan ile yakından ilgilenerek, “Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmetin; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatı büyüklerimize saygı ve hürmet göstererek  hal ve hatırlarını her fırsatta  sormamız gerekiyor” dedi.

Ispanak çiftçisi

 Son olarak Arifiye heyeti Mollaköy Mahallesi’nde tarlada ıspanak hasadı yapan çiftçileri görerek kendilerini tarlada ziyaret etti. Ispanak yetiştiriciliği yapan Serkan Çetin ve çalışanlar ile bir süre sohbet eden Kaymakam Dınkırcı kendilerine çalışmalarında başarılar diledi. 

22 Ekim 2019 , Salı Bu haber toplam 339 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU