Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Esnaf yeni çarşı istiyor


AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu ağırlayan Çark Caddesi esnafları tümen ve lojmanların bulunduğu alana sadece Sakaryalı esnafların olacağı yeni bir çarşı projesi sundular.

Esnaf ziyareti

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu önceki gün Çark Caddesi’ndeki esnaflarla bir araya geldi. Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği (CADDER) Başkanı Kemal Turgaç ve esnaflarla birlikte çay içen başkanlar cadde hakkındaki sorunları ve talepleri de dinlediler.

Çarşı projesi

Çark Caddesi esnafının sorunlarını Yunus Tever ve Mutlu Işıksu’ya aktaran CADDER Başkanı Kemal Turgaç, “ Caddemizin sorunları artık herkesin malumu. Otopark ve işlerdeki azalma esnafımızın son zamanlardaki başlıca sorunlarından. Biz esnaflar olarak caddemize hareket getirecek ve Serdivan ile bağlantısını oluşturacak bir proje hazırladık. Tümen ve lojmanların bulunduğu yaklaşık yaklaşık 75 dönümlük alanda sadece Sakaryalı esnaflardan oluşacak bir çarşı yapılmasını istiyoruz” dedi.

Sakarya kazanacak

Esnaflara arasında kurulacak bir kooperatifle bu projenin hayata geçirilebileceğini aktaran Turgaç, “ Bu alanda okul yapılması planlanıyor ancak şehir geliştikçe bu okullar şehir merkezinde kalacak ve sıkıntı oluşturacak. Bu okullarımıza başka bir yer burayı ticaret alanına çevirebiliriz. Burada sadece Sakaryalı esnafların olacağı bir çarşı oluşturabiliriz. Şuanda bu projeye sıcak bakmayan imam hatip mezunlarının bile oluşacak projeden memnun kalacaklarını düşünüyorum. Sonuçta bu proje ile Sakarya kazanacak” ifadelerini kullandı.

Şerefiye Camii 

Şerefiye Camii ile ilgili de sıkıntıları olduğunu dile getiren Turgaç, “ Caminin restorasyonu için uzun süreden beri bekliyoruz. Müftülük ile belediye arasında bir karmaşa var. Bu nedenle projeye bir türlü başlanamıyor. Caddemiz için son derece önemli yere sahip olan Şerefiye Camiinin bir an evvel restore edilmesini istiyoruz” dedi.

Araştırılacak

Başkan Turgaç ve esnafların taleplerini dinleyen Başkan Tever ve Başkan Işıksu, Şerefiye Camii’nin restorasyonu için müftülük ile gerekli görüşmeleri yapacaklarını söylerlerken, çarşı projesi konusunda da araştırmalarda bulunacaklarını ifade ettiler. 

23 Ekim 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 488 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU