Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Muhtarlar raylı sistem istedi


Muhtarlar Günü vesilesi ile Sakarya Muhtarlar Federasyonu’nu ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’e sorunlarını ve taleplerini ileten muhtarlar ilçeleri birbirine bağlayacak şekilde bir raylı sistem yapılmasını istediler.

Ziyaret etti

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ‘Muhtarlar Günü’ vesilesi ile Sakarya Muhtarlar Federasyonu’nu ziyaret etti. Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve muhtarlar tarafından karşılanan Başkan Tever, misafir perverliklerinden ötürü tüm muhtarlara teşekkür etti.

Sokak köpekleri

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, İl Başkanı Tever ve yönetimine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederken mahallelerde yaşanan sorunlar muhtarların istek ve taleplerini Başkan Tever’e iletti. Yağmur sularının birikmesinden ötürü yaşanan sorunları aktaran Erdem, sokak köpekleri konusunda da bir çalışma yapılmasını talep etti. Sokak köpeklerini devlete ait hazine arazilerinde muhafaza edilebileceğini ifade eden Erdem, “Hayvanlar bu alanlarda muhafaza edilirse hem beslenme konusunda sıkıntı yaşamazlar hem de sokaklarda insanları rahatsız etmezler” dedi.

Toplu taşıma

Toplu ulaşım konusundaki sıkıntıları da dile getiren Erdal Erdem, “ Tüm muhtarlarımızın ortak kanısı Sakarya’da raylı sistem ihtiyacı olduğu. İlçelerimizi birbirine bağlayacak şekilde raylı sistem yapılması toplu ulaşımdaki sıkıntıları da ortadan kaldıracaktır. Vatandaşlarımızdan da sürekli bu yönde talepler alıyoruz sizlere iletmemiz için” dedi. Mahallelerde yapılan asfalt çalışmaları için Başkan Tever’e teşekkür de eden Erdal Erdem, asfaltsız kalan mahalleler için de talepte bulundu.

‘Çözümü için çalışacağız’

Muhtarların tüm istek ve önerilerini not alan İl Başkanı Tever ise, çözümü noktasında gayret göstereceklerini ifade etti. Tever, “Bu vesileyle millete hizmet anlayışımızın en güzide temsilcileri olan tüm muhtarlarımızın gününü en kalbi duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu.

23 Ekim 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 488 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU