Günün Tarihi:22 Eylül 2021

‘Hendek ekonomiye katkı sunuyor’


Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek ilçesinde faaliyet gösteren fabrikalara yönelik yaptığı ziyaretlerini sürdürüyor.

İstihdam ve ekonomi

 2’nci Organize Sanayi Bölgesi (OSB) başta olmak üzere fabrikaların sahipleri ve yöneticileri ile görüşen Başkan Babaoğlu, çalışmalar, istihdam durumu ve yatırımlar konusunda bilgiler aldı. Görüşmelerde ayrıca Hendek, belediye çalışmaları, istihdam ve ekonomiyle ilgili genel değerlendirmeler yapıldı.

 

Gurur duyuyoruz

İş dünyasının ülkenin lokomotifi olduğunu vurgulayan Başkan Babaoğlu,  “Üreterek istihdam sağlayan sanayi kuruluşlarına ülkemize sağladığı katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz. İş dünyamızla ve fabrikalarımızla övünüyoruz, gurur duyuyoruz. İlçemizde faaliyet gösteren fabrikaların ilçemizle daha fazla entegre olup, ekonomik anlamda Hendek’i kapsayan bir ivme yakalamak istiyoruz. Daha çok istihdamın yanı sıra Hendek’te şehir ekonomisine daha fazla katkı sunan bir ortam oluşmasını istiyoruz” dedi.

 

Paralel olarak

Babaoğlu, “Üretimin arttığı gibi istihdamında artmasını bekliyoruz. Hemşehrilerimizin iş sahibi olup evlerine ekmek götürebilmeleri adına her türlü adımı atıyoruz. İstihdama paralel olarak Hendek ve Sakarya için daha fazla ne yapabiliriz buna bakıyoruz. İş dünyamızın lokomotif gücüyle hep birlikte geleceğimizi planlıyoruz. Sürdürülebilir bir kalkınmanın temellerini atıp ortak akıl doğrultusunda ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

24 Ekim 2019 , Perşembe Bu haber toplam 521 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU