Günün Tarihi:8 Ağustos 2020

‘Bunlardan dost olmaz’


Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmelerle ilgili görüşünü kamuoyuna açıkladı.

Yaptırım kararları

Barış Pınarı Harekâtı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vazifesini hakkıyla yerine getirmeye devam ettiğine vurgu yapan Abay, “Barış Pınarı Harekâtı’na en büyük tepkiyi  Türkiye’nin de içinde yer aldığı NATO üyesi ülkeler verdi. Başta ABD, Almanya, Fransa ve Hollanda olmak üzere NATO ve AB üyesi 30’a yakın ülke Türkiye’ye karşı yaptırım kararı aldı. ‘Bizi aralarına alsınlar’ diye türlü türlü tavizler verip yıllardır kapılarında beklediğimiz ülkeler. Dost sandığımız ülkeler. Bunların hiçbiri Türkiye’nin dostu falan değildir” dedi.

 

Terör örgütleri

Terör örgütlerini oluşturup besleyip, başımıza musallat eden ülkelerden bunu anlamalarını beklemenin, boş bir yaklaşım olacağını ve bölgeyi kan gölüne çeviren, karıştıran, Irak ve Suriye topraklarında PKK-PYD-YPG terörünü besleyenin Amerikaolduğunu ifade eden İl Başkanı Fahrettin Abay, “TIR’larca silah ve mühimmatı dünyanın gözü önünde teröristlere teslim eden Amerika değil mi? Terör örgütleri beslendi, büyütüldü. Dost ve müttefik zannettiğimiz devletlerin askeri, lojistik ve her türlü desteği ile gözümüzün içine baka baka yapıldı” dedi.

 

24 Ekim 2019 , Perşembe Bu haber toplam 717 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU