Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

KOSGEB desteğiyle patron oldu


Adapazarı’nda devlet desteğiyle kendi kuaför ve güzellik salonunu açan Betül Çınar, KOSGEB’in 50 bin TL’lik hibesinden yararlandığını belirterek, yıllardır yaptığı bu işi kendi işletmesinde de sürdürdüğünü ifade etti.

50 bin TL’lik

Devletin bu şekilde işletme kurmalarına ve maddi destek sağlamasının çok faydalı olduğunu belirten Çınar, “2018’in Ocak ayında KOSGEB’le 5 günlük süreçte eğitim aldım. Eğitimimi tamamladım. 2018 yılının sonuna doğru da Kuaför ve Güzellik Salonumu kurdum. Projelerimizi hazırladık. Kurula sunduk ve bu kuruldan başarıyla geçerek 50 Bin TL’lik desteği almaya hak kazandım. Bir kısmını nakit olarak bir kısmını ise kira ve makine teçhizat yardımı şeklinde aldım” dedi.

 

Herkese tavsiye

Çınar, “KOSGEB, gerçekten bu konuda çok başarılı bir kuruluş. Her şeyimiz en ince detayına kadar sunuluyor. Zaten bu mesleğin içindeydim. Yıllardır bu işi yapıyordum. Bu noktada KOSGEB’in girişimcilere vermiş olduğu bu destek, benim içinde çok büyük bir avantaj oldu. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Eğer insan kendi başına bir şeyler yapmak istiyorsa kesinlikle KOSGEB’e başvurmalı. Şu an daha büyük destekler sağlıyorlar. Herkese tavsiye ediyorum. Devletin bu şekilde vatandaşını koruyor olması ve yeni iş kurmak isteyenlere yardımcı oluyor olması güzel bir şey” diye konuştu.

 

25 Ekim 2019 , Cuma Bu haber toplam 792 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU