Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Baro’dan rektörlere ziyaret


Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’ı ziyaret etti.

Şehri gururlandırdı

İlk olarak SUBÜ Rektörü Sarıbıyık’ı makamında ziyaret eden Baro Başkanı Burak, “Yeni kurulan üniversitemiz SUBÜ, kısa zamanda oldukça önemli projeler gerçekleştirdi ve başarılı işlere imza atarak, şehrimizi gururlandırdı. Üniversitemizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Eminim ki rektörümüz öncülüğünde, ödül ve başarı dolu daha birçok önemli işe imza atacaklar. İnşallah iş birliği içerisinde olarak önemli çalışmaları da birlikte hayata geçireceğiz. Rektörümüze görevinde başarılar diliyor, misafirperverliği için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Birlikte güçlüyüz

Rektör Sarıbıyık ise nazik ziyaretleri ve düşünceleri için Başkan Burak’a teşekkür ederken, ortak çalışmalara her zaman önem verdiklerini kaydetti. Sarıbıyık, “Şehrimize katkı sağlayacak her çalışmanın içerisinde yer almak isteriz. Sakarya Barosu ile de iş birliği içerisinde olacağız. Faydalı işler gerçekleştireceğiz, biz birlikte güçlüyüz” ifadelerine yer erdi.

Gelişimden mutluyuz

Daha sonra SAÜ Rektörü Savaşan’ı da ziyaret eden Başkan Abdurrahim Burak, “Üniversitelerimiz Sakarya için çok önemli bir yere sahip. Bu kapsamda da üniversitelerimizin büyüyüp gelişmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Sakarya Barosu olarak Hukuk Fakültemiz ile önemli iş birlikleri çerçevesinde, öğrencilerimiz için faydalı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda daha önce üniversitemiz ile birçok ortak eğitim çalışmaları düzenledik. Birlikte verimli ve daha etkin çalışmalar gerçekleştireceğiz, kurumlar arası diyaloğun sürekliliği ile çözülemeyecek bir sorun da olmayacaktır. Önümüzdeki süreçte sık sık bir araya gelerek, çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Önemli altyapı

Rektör Savaşan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Baro ile üniversitenin iyi bir uyum yakaladığını ve bu uyumun gerek üniversite gerekse baronun başarıları için önemli bir altyapı oluşturduğunu söyledi. Başkan Burak, ziyaretlerde rektörlere günün anısına Sakarya Barosu logolu çini tabak takdim etti. 

25 Ekim 2019 , Cuma Bu haber toplam 501 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU