Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Sağlıkçılara uygulamalı eğitim


İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulama Eğitimi düzenlendi. 3 gün süren “Uygulayıcı Eğitime” katılan toplam 50 sağlık çalışanı düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

En aza indirmek

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, doğumda gelişebilecek yenidoğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Uygulama Eğitimi tamamlandı. Eğitim programı İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi tarafından düzenlendi. Üç gün süren programda “Uygulayıcı Eğitime” katılan kamu ve özel hastanelerde ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri Biriminde görevli 19 Hekim ile 31 ebe/hemşire/ATT/AABT olmak üzere toplam 50 sağlık çalışanı katıldı.

 

Uygulama sınavı

Uygulayıcı eğitimin son gününde uygulama ve yazılı sınav değerlendirilmesi sonucu sertifika almaya hak kazanan katılımcılar için düzenlenen törene İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü katıldı. Öğütlü, kursiyerlere yönelik kurs sonrası gerçekleştirilen uygulama sınavlarına katılarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Törende konuşanÖğütlü, yenidoğan alanındaolası ölümlerin azalmasında NRP eğitiminin öneminin büyük olduğuna dikkat çekerek, bu eğitimler sayesinde dünyadaki yenidoğan ölümlerinin önlenebileceğini söyledi.

 

Hak kazanan

Kurs Sorumlusu MevlüdeYazıgan’ı ve eğitimci ekibine teşekkür eden Öğütlü“Mesleki yaşamlarında önemli katkılar sağlayacağı inancıyla sertifika almaya hak kazanan tüm ekip arkadaşlarımı kutluyorum” diye konuştu. Eğitimin son gününde gerçekleşen törenle İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü tarafından eğitimci ekibe teşekkür belgeleri ve katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

26 Ekim 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 39073 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU