Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

‘Görüşlerimizi ileteceğiz’


Hendek’te belediye başkanlarıyla bir araya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM gündemine gelmesi beklenen ‘Yerel Yönetimler Yasa Tasarısı’na ilişkin yaptığı değerlendirmesinde, “Bugün burada taslak metni değerlendireceğiz. Türkiye’de yerel yönetimlerin problemlerinin çözümlenmesi noktasında ve bundan sonraki süreçte hizmetlerin yerinden daha hızlı bir şekilde yerine getirilmesi noktasında da her türlü görüşümüzü ortaya koyacağız” dedi.

Başkanları topladı

İlimize gelen BBP Genel Başkanı Destici ilk olarak İl Teşkilatını ziyaret etti. Orada gündem değerlendirmesi ve çalışmalar hakkında bilgi alan Destici, daha sonra Hendek’te Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında partisinin belediye başkanları ile buluştu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan toplantıya; BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyesi Tuna Koç da katıldı.

Taslak için çalışıyoruz

 TBMM gündemine gelmesi beklenen ‘Yerel Yönetimler Yasa Tasarısı’na ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Destici, "Taslak metin üzerinde arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Burada belediye başkanlarımızla bu taslak metni de değerlendireceğiz. Düşüncelerimizi kendilerine ileteceğiz. TBMM'de, kamuoyunda dile getireceğiz. Türkiye'de yerel yönetimlerin problemlerinin çözülmesi noktasında bundan sonraki süreçte hizmetlerin yerinden, daha hızlı yerine getirilmesi noktasında her türlü görüşümüzü ortaya koyacağız. Bunun gerçekleşmesi adına kamuoyu oluşturma noktasında katkıyı sonuna kadar sunacağız."

Tebrik

Yönetimleri altında bulunan bütün vatandaşların yerel yönetimlerin yapması gereken işler hususunda bütün taleplerinin karşılanmış olacağını belirten Destici, “Belediye başkanlarımızla birlikte hem bugüne kadar yapmış oldukları hizmetleri değerlendirme hem de bundan sonraki çalışmalarla alakalı bilgi alışverişinde bulunmak için bir araya geldik. Seçildiklerinden dolayı ben öncelikle belediye başkanlarımızı bir kere daha tebrik ediyorum. Bugüne kadar büyük bir özveriyle yürütmüş oldukları başarılı çalışmadan dolayı bir kere daha teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu başarılı çalışmaları bu dönem boyunca artarak devam edecek ve milletimizin bizim yönetimimiz altında bulunan belediyelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın yerel yönetimlerin yapması gereken işler hususunda bütün talepleri ziyadesiyle karşılanmış olacak” dedi.

Barış Pınarı

Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, gazilere acil şifa, kahraman Mehmetçiğe başarı dileyen ve Barış Pınarı Harekatı başladığında çeşitli dünya ülkelerinden tepkiler geldiğini hatırlatan Destici, “Tabii Türkiye olarak hem Suriye’nin kuzeydoğusunda Türkiye’yi ciddi anlamda tehdit eden teröristleri oradan çıkarmak, bölgeyi terörden temizlemek, hem güvenli bir bölge oluşturarak Suriye’den ülkemize gelmiş olan 3 buçuk milyondan fazla mültecinin önemli bir kısmını tekrar orada ikamet ettirmek ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne katkı sağlamak adına önce Zeytin Dalı Harekatı, şimdi de Barış Pınarı Harekatı başlatıldı. Tabii bu harekat başlatılınca başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Avrupa Birliğinde bulunan bazı üyelerden, çeşitli dünya ülkelerden farklı tepkiler geldi.”

Tutumumuz

Destici, “Çok haksız bir şekilde Türkiye’nin sanki Suriye topraklarını işgal girişiminde bulunduğu ima edildi. Harekatın teröristlere değil de sanki Kürtlere karşı yapılıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Hatta bunu daha ileri noktaya taşıyayım, kimyasal silah kullandığımıza kadar ağır iftiralar atıldı.   Bunların hiçbirinin doğru olmadığı bugün çok net şekilde görüldü. Amaç; bunları söyleyerek Türkiye'nin başlattığı harekatı durdurmak ve kendi çıkarları doğrultusunda bir şekillenme yapmak. Türkiye'nin bu kararlı tutumu ortaya çıkınca önce ABD, başkanının ağzından birtakım ambargo tehditleri savurdu. Türkiye vazgeçmeyince bu sefer ABD başkan yardımcısının başkanlığında bir heyet ülkeye geldi. Müzakere sürecinde 120 saatlik süre sonunda ABD bütün PKK/YPG/PYD'li unsurların bölgeden çekileceğini taahhüt etti."

Kararlıyız

Bu süreçte Rusya'nın da devreye girdiğine işaret eden Destici, "Soçi'de heyetler arası görüşmeler yapıldı. Onların kontrol ettiği ya da etmek istediği noktalardan 150 saat içerisinde PKK/YPG/PYD'li unsurların çıkarılacağı ve teröristlerden arındırılacağı söylendi. Bu şartlarda Türkiye harekata ara verdi. Şimdi bekliyoruz, 150 saatin sonunda terör unsurları tamamen çekilmiş olurlarsa elbette Türkiye'nin harekata devam etmesinin bir anlamı kalmaz ama çekilmezlerse Türkiye mutlaka harekata kaldığı yerden devam etmeli ve başladığı işi bitirmelidir. Bugün bitirmediğimiz işi, yarın çok daha ağır bedeller ödeyerek bitirmek zorunda kalabiliriz. Onun için bizim burada kararlılığımızı sonuna kadar sürdürmemiz gerekiyor” dedi. 

 

28 Ekim 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 405 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU