Günün Tarihi:26 Şubat 2020

Öğretmenlere oyun kursu


Adapazarı Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik halk oyunları kursu açıldı.

Öğrenip öğretecekler

İlçeye bağlı 4 okulda 83 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen kursa ilgi büyük oldu.  Eğitim 2023 vizyonu kapsamında öğretmenlerin değişik öğrenme ortamlarında kendini geliştirmesi hedefleri doğrultusunda açılan kursa katılan öğretmenler öğrendikleri yöresel halk oyunlarını okullarında öğrencilerine öğretecekler.

 

Türk kültürü

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş “Öğretmenlerin bu tür kurslara katılımda gösterdikleri ilgi takdire şayandır. Kendileri öğrendikleri bilgileri görev yaptıkları okullarında öğrencilerine öğretecekler. Türk kültürünün bir parçası olan halk oyunları bu şekilde nesilden nesile aktarılmış olacaktır.  Öğrencilerimizin geçmişle bağının kopmaması, mayalarında olan kültürün ön plana çıkması için bu faaliyetlere katılan tüm öğretmenlerimize ve bu faaliyetlerin yürütülmesinde özveriyle çalışan Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Vedat Tetik’in şahsında tüm usta öğretici ve kursiyer tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

28 Ekim 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 472 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU