Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

Engelsiz dünya için koşuyorlar


Gönüllü sporcular ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri İstanbul’dan Ankara’ya uzun mesafeli bayrak koşusu yapılıyor.

Projeyi desteklediler

 “Engelsiz Bir Dünya İçin Biz De Varız” 29 Ekim Farkındalık Koşusu Projesi Bakanlığımız (Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü) koordinatörlüğünde, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara İl Valilikleri (Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri), Yerel Yönetimler, STK’lar ve gönüllerinin ortaklığında gerçekleştiriliyor.

 

Milli mücadele ruhuyla

Program Gençlik ve Spor Bakanlığının Farkındalık Projesi olarak 27-29 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara İllerinde gerçekleştiriliyor.  27 Ekim 2019 Pazar günü Saat 10:30’da İstanbul’dan yola çıkan Atletler, güzergahtaki İllerde farklı Tema ,sembol ve Mesajlar ile Ankara’ya doğru gidecekler. Sakarya İli Teması Kurtuluş ve Dayanışma, Sembolu Milli Mücadele Figürü, Mesajı ise “Milli Mücadele Ruhuyla” olarak belirlenmişti.

 

Meydanda tanıtıldı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları, Engelsiz Bir Dünya İçin Biz De Varız” 29 Ekim Farkındalık Koşusu Projesi kapsamında Demokrasi (Kent) Meydanında GSİM Şube Müdürü Sebahatin Karakoç önderliğinde Halka koşu ile ilgili bilgiler verdiler.

 

Karşılama töreni

İstanbul’dan Ankara’ya uzun mesafeli bayrak koşusu’nda atletler Aşağı Dereköy Mevkine geldiler. Burda Gençlik ve Spor İL Müdürlüğü Şube Müdürleri Özgür Aygün ve Sebahattin Karakoç, atletizm camiası ve diğer gönüllüler ile birlikte çiçeklerle karşılanan atletler, daha sonra Düzce’ye doğru yola çıktılar.

 

Sakarya bayrağı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, ‘Engelsiz Bir Dünya İçin Biz de Varız’  29 Ekim Farkındalık Koşusu Projesi için güvenlik ve sağlık tedbirlerini aldık. Koşunun sorunsuz bir şekilde yapılması için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirerek bayrağı komşu il Düzce’ye teslim ettik. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

 

 

29 Ekim 2019 , Salı Bu haber toplam 625 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU