Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Hekimliğe ilk adımı attılar


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencileri düzenlenen tören ile beyaz önlüklerini giyerek hekimliğe ilk adımlarını attılar.

Birinci sınıflar

SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giyerek hekimliğe ilk adımlarını attılar.  SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Hasan Karagüzel, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Akın, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sağlık hizmeti

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Savaşan, “Yoğun bir maratonun sonunda güzel bir fakülteye, güzel bir alana çocuklarınız intisap etmiş oldular. Bu gayretiniz inşallah bir bayrak değişimi gibi; çocuklarınızı, bu alanda güzel hekimleri ülkemize kazandırmak üzere emin ellere teslim etmiş oldunuz.  Beyaz önlük giyme merasimi doktorlar için hem onur verici hem de artık dönüşü olmayan bir yola girdik babından sorumluluk yüklenici bir an olsa gerek. Çünkü beyaz önlüğü giyince artık geleceğe dönük rota da önemli ölçüde çizilmiş oluyor” dedi.

Önlükler giyildi

Dekan Akın, “Hekim olmak çok zor bir süreçten geçiyor. Sıkı bir eğitimden, zorlu bir eğitimden geçecekler ancak biz hocaları olarak yılmalarını istemiyoruz. Azimli bir şekilde sıkı bir şekilde çalışarak inşallah bu süreci tamamlayacaklar ve 5 sene sonra inşallah burada onların mezuniyet törenlerine tanıklık edeceğiz. Tekrar sizleri tebrik ediyorum” dedi.  Açılış konuşmalarının ardından Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından bir müzik dinletisi sunuldu ve öğrencilerin hazırladığı slayt gösterisi izlendi.  Daha sonra öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi. 

30 Ekim 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 319 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU