Günün Tarihi:29 Eylül 2020

STK’lardan Barış Pınarı’na destek


Sakarya’da faaliyet gösteren Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları Barış Pınarı Harekatı için bir araya gelerek; teröre karşı ortak duruş sergileyerek Türkiye’nin PKK/YPG/PYD terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi desteklediklerini belirttiler.

Yapılan açıklamada; “Türkiye, terörü önlemek ve terörle mücadele etmek adına içeride ve dışarıda birçok inisiyatif almıştır. Bunun en son örneği ise Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirmiş olduğu ‘Barış Pınarı Harekâtı’dır.  Suriye ile 911 kilometrelik bir sınır hattına sahip olan Türkiye, sınır güvenliğini oluşturmak, Suriyeli mültecilerin güvenli bir şekilde ülkelerine geri dönmesini sağlamak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü temin etmek amacıyla Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı ‘Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmıştır. Unutulmamalıdır ki terörün hedefi tüm insanlıktır ve terörizm bütün insanlığın ortak düşmanıdır. Bu sebeple herkesi teröre karşı ortak duruş sergilemeye ve ülkemizin terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi desteklemeye davet ediyoruz” dedi.

 

30 Ekim 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 373 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU