SIRADAKİ GELSİN yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

SIRADAKİ GELSİN15 Mayıs 2019, Çarşamba

Türkiye PTT l. ligine çıkma mücadelesi veren SAKARYASPORUMUZ bu çıkma isteğinin ilk ayağında karşılaştığı SAMSUNSPORU eleyerek hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu. Sahasında oynadığı ilk maçı Oğuz Kocabal’ın attığı mükemmel golle yenmeyi başaran Efsanemiz dün akşam deplasmanda oynadığı rövanş maçında rakibiyle 0-0 berabere kalarak turu geçen taraf oldu.

Takımımız Samsun deplasmanında nasıl oynaması gerekiyorsa öyle oynadı. Kalesini sağlama alan oyuncularımız zaman zaman da rakip kale önünde tehlike yaratmayı bildi. Her ne kadar ilk ve ikinci yarının da başlarında rakibin baskı kurduğu görüldüyse de oyuncularımız o baskıyı kısa sürede kırmayı bildi ve sonraki dakikalarda oyunu istediği gibi yönlendirerek istediğini almayı başardı.

Sahada müthiş bir mücadele vardı. Her iki takım oyuncuları sonucu kendi lehine çevirebilme adına sahada basmadık yer bırakmadı. Sonunda gülen taraf biz olduk. Bundan dolayı son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bizi mutlu edenlere sonsuz teşekkürlerimi bu satırlarımdan göndermeyi görev sayıyorum.

97 dakikalık mücadelede (90+7) kalemizde bazı tehlikeler yaşamadık değil. Özellikle çıkarken kaptırdığımız topların kalemizde ne kadar tehlike yarattığını hep birlikte gördük. O tehlikelerde ya rakip oyuncular fırsatı değerlendiremedi, ya da oyuncularımız o tehlikeyi bertaraf etmesini bildi. Özellikle kalecimizin kendinden emin olması, hiçbir topu sektirmemesi, hele hele uzaktan atılan bir şutta topun yere vurarak yükseldiği anda kalecimizin o topu mükemmel tokatlaması, yine rakip takımın bir atağında atılan şutta kalecimizin parmaklarının ucuyla o topu ceza alanı dışına çıkarması ve tehlikeyi uzaklaştırması alkışlanacak ve bize turu getiren hareketlerdi.

Rakibimizin bulduğu pozisyon kadar olmasa da bizde pozisyonlar bulduk. Hatta bizim pozisyonlarımız rakibimizinkilerden daha etkiliydi. Özellikle ikinci yarının kaleciden seken topu iyi takip edebilmiş olsaydık gol atmamız içten bile değildi. Birde Dilaver’in çok müsait durumda ve sol çaprazdan attığı şut gol olsa şapka çıkarılacak bir gol olacaktı.

Kaçanları ve kaçırılanları bir kenara bırakmamız lazım. Çünkü Samsun maçı artık geride kaldı. Şimdi önümüze bakma zamanı. Önümüzde bizim gibi rakibini eleyen Sarıyer maçı var. Samsun maçında olduğu gibi Sarıyer maçını da kazanıp rakibi eleyip diğer gruptan gelecek olan rakibe bakmamız lazım.

Lig maratonunda rakibimiz bizi sahamızda 2-1 yenmişti. Bizde deplasmanda aynı rakiple 1-0 öndeyken bu avantajı iyi kullanamamış ve rakibimizle 1-1 berabere kalmıştık. Şimdi yarı finalde bir iki kez daha karşı karşıya geleceğiz. Cuma günü sahamızda oynayacağımız maçı kazanıp ikinci maç için avantaj elde etmeliyiz. Sarıyer elediğimiz Samsun kadar güçlü bir rakip de değil ama yine de tedbiri elden bırakmamamız lazım. Şaban hoca bu tür final maçlarının nasıl oynandığını en iyi bilenlerden biridir. Bu maçta da takımını turu atlayacak ve final maçı oynayacak noktaya getirmek için ne lazımsa onu yapacaktır. Bundan adım kadar eminim.

Bir maçı FİFA kokartlı bir hakem yönetiyorsa o maçta adalet olur, mücadele olur, o maçın seyir zevki büyük olur. Bizim bu maçı FİFA kokartlı hakemlerimizden Halil Umut Meler yönetti. O kadar rahattı ki, o rahatlık oyunculara da yansıdı. Kendisini aldatmaya yönelik hiçbir davranışı kabul etmedi ve hemen sarı kartıyla cezalandırarak aynı hareketi ikinci kez yapmasının önünü kesti. Bir pozisyonda gösterdiği sarı kart çok çok doğru bir karttı. Zira rakip oyuncu ayağından topu açınca kendini yere bıraktı ama Hakem o numarayı yutmadı ve sarı kartını çıkararak oyuncuyu uyardı. Samsunlu oyuncular tu tür aldatmaya yönelik davranışlar sergiledi ama hakem oyuna geldi. Dediğim gibi hakem iyi olunca her şey yolunda gidiyor.

Gelelim Muhteşemlerimize; Bu mübarek ramazan gününde Sakarya’dan kalkıp Samsun’a gittiler. Tribündeki yerlerini alır almaz da tezahüratlarına başladılar. O tezahüratlar maçın sonuna kadar devam etti. Maçtan sonra da takımı önlerine çağırıp dakikalarca onlarla birlikte karşılıklı olarak sevgi gösterisinde bulundular. Dün akşam ki bu maçımızı milyonlar izledi. Muhteşemlerimizi o milyonlar bir kez daha izleme imkanı buldu ve bir kez daha takdir etti. Bende kendilerini takdir ediyorum ve hepsinin gözlerinden öpüyorum. Muhteşemlerimizin Samsun maçında olduğu gibi Cuma günü Sarıyer maçında da stadı dolduracaklarına gönülden inanıyorum.

Bu maçta mutlu olduğum bir başka konu ise maç s onunda her iki takım oyuncularının ve yöneticilerin birbirlerini kutlaması, tebrik etmesi ve kol kola sahayı terk etmeleriydi. Bize bu güzellikleri yaşatanları da kutluyorum.