Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Akyazı’da meme kanseri anlatılacak


Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Kızılay’ın ortaklaşa düzenledikleri meme kanseri farkındalık etkinliği bugün saat 12.00’de Gazi Süleyman Paşa Cami önünde yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, meme kanserinin dünyada olduğu gibi Ülkemizde de en sık görülen kanser türlerinden biri olduğunu belirterek  “ Meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntem erken teşhistir. Kanser yayılmadan önce teşhis edilirse kişi yüzde 96 oranında yaşama şansı yakalar. Bu kapsamda tüm Dünyada olduğu gibi Türkiye’mizde de 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı olarak belirlenmiş ve bu ay eğitim ve taramalarla değerlendirilmektedir. Bizde Sağlık teşkilatı olarak Kızılay’ımızla birlikte 3 Ekim 2019 Cuma günü saat 12.00 de Gazi Süleyman Paşa Camiimiz önünde bir farkındalık etkinliği düzenlemiş bulunmaktayız. Bütün Akyazılı hemşerilerimizi bu etkinliğe katılmaya davet ediyoruz”   dedi. 

1 Kasım 2019 , Cuma Bu haber toplam 324 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU