Günün Tarihi:28 Şubat 2020

‘Deprem her an olabilir’


Milli Birlik Ve Düşünce Derneği Genel Merkezinde gerçekleştirilen konferansa katılan AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, deprem ve deprem farkındalığı hakkında konuştu.

Hazırlıklı olmalıyız

Deprem tarihi hakkında bilgi veren Hüseyin Kaşkaş, depremin her an olabileceğini, her daim hazırlıkta bulunmamız gerektiğini belirtti. Bir tek doğal afetin deprem olmadığını söyleyen Kaşkaş, her türlü afetin bilinmesinden bahsetti.  Genel olarak binalara yerleşirken 2007 ve öncesi olan yapıtların deprem yönetmeliğine uygun olarak kontrolünün yapılması, tedbirlerin alınması gerektiğini, 2007 sonrası binalar için binaların deprem yönetmeliğine göre yapılmasının önemine değindi.

Gönüllülük

Kaşkaş, isteyen bireylerin AFAD'ın resmi sitesinden üye olarak gönüllü olabileceğini ve gönüllülük kapsamında, temel afet bilinci, yangın tatbikatı, arama kurtarma, temel ilk yardımdan oluşan eğitimlerin verileceğini dile getirdi.  Milli Birlik Ve Düşünce Derneği Sakarya İl Başkanı Hayati Özsipahi, AFAD’I yakından takipte olduklarını, dernek olarak çalışmalarını ve enerjilerini takdir ettiklerini, her daim kurumun yanında ve AFAD gönüllüsü olmaya hazır olduklarını belirtti.

 

2 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 180 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU