Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Son Başbakan Yıldırım Sakarya’daydı


Eski Başbakan ve İzmir AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım, eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in oğlunun düğününe katılmak üzere geldiği Sakarya’da bir takım ziyaretlerde bulundu.

Valilik ve Büyükşehir

Eski Başbakan, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Sakarya’ya geldi. İlk olarak Sakarya Valiliğini ziyaret eden ve şeref defterini imzalayan Yıldırım şehir üzerine kısa bir istişarenin ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.  Ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Milletvekili Recep Uncuoğlu, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları yer aldı.

 

‘Gururla takip ettik’

Türkiye’nin son Başbakanı Binali Yıldırım’ı huzur ve kardeşlik coğrafyası Sakarya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Ülkemizin son başbakanı Binali Yıldırım’ın hem başbakanlığı hem bakanlığı hem de meclis başkanlığı döneminde yaptığı icraatların hayaliyle yaşadık. Gururla takip ettik. Sakarya’mızın gelişim ve değişimine destekleriyle güç katan, ülkemizde hayata geçirdiği büyük projelerle örnek olan son Başbakanımız Binali Yıldırım’a şükranlarımı sunuyor, şehrimizde ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum” dedi.

 

Değer katacak

Başkan Ekrem Yüce’ye başarı dileklerini ileterek sözlerine başlayan Türkiye’nin son Başbakanı Binali Yıldırım, “Allah yar ve yardımcınız olsun. Başkanımız Ekrem Yüce’nin yerel yönetimler tecrübesi Erenler’e dayanıyor. Ardından uzun yıllar ÇAYKUR’da başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürdü. 31 Mart seçimlerinde de Sakaryalıların büyük teveccühüyle şehremini oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce birikimi ve tecrübesiyle Sakarya’ya değer katacak, güzel Sakarya’yı geleceğe taşıyacaktır” dedi.

 

Mutluluğa ‘Evet’

Yıldırım daha sonra eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in oğlu Emrullah Çelik’in düğününe katıldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakan Yardımcısı ve eski Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ile Semiha Çelik’in oğulları Emrullah Çelik hayatını Yunus-Fatma Çobanoğlu çiftinin biricik kızları Melike Çobanoğlu ile birleştirdi. Melike ve Emrullah çiftinin bir ömür boyu mutluluğa ‘Evet’ dedikleri masalsı düğün dün Reisoğlu Tesislerinde gerçekleştirildi.

 

Protokol akın etti

Düğün merasimine eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Ali İhsan Yavuz, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Milli Savunma eski Bakanı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, belediye başkanları ve AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile davetliler katıldı.

 

Nikah merasimi

Melike ve Emrullah çiftinin nikahını Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce kıyarken çiftin nikah şahitliklerini ise eski Başbakan Yıldırım ve düğüne katılan protokol mensupları yaptı. Nikahın kıyılmasının ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın dua okumasının ardından nikah cüzdanını geline vermesi için damada takdim eden Binali Yıldırım yaptığı konuşmada, “ En zor gününüz bugünkü gibi olsun. Bir ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.

 

Yıldırım güldürdü

Evliliği uzun ince bir yola benzeten Eski Başbakan Binali Yıldırım, “Ama telaşlanmayın o yolları sizin için duble hale getirdik. Dolayısı ile işiniz o kadar zor olmayacak. Yine de evlilik hali zorluklar olabilir bu zorlukları paylaşarak azaltacaksınız” diye konuştu. Damat Emrullah Çelik’e evlilik konusunda tavsiyede de bulunan Binali Yıldırım, “ İtaat et rahat et” dedi. Yıldırım Gelin Melike’ye ise eşi hiddetlendiğinde ‘Peki’ demesi gerektiğini söyledi. Yıldırımın konuşması sırasında yaptığı espriler davetliler arasında gülüşmelere sebep oldu. Binali Yıldırım son olarak da çifte 3 çocuk tavsiyesinde bulundu.

4 Kasım 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 6553 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU