Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Ticaret Elçileri eğitimde


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Uluslararası Ticaret Elçileri Projesi (UTE)’nin ikinci etap eğitimleri başladı.

Pazarlara açılması

Projenin başarıyla tamamlanan birinci etabında eğitim alan kursiyerler, görev aldıkları firmaların ihracata başlamaları veya ihracat yapan firmaların yeni pazarlara açılması gibi birçok konuda katkı sağladılar. İhracat kapasitesini artıran birçok firma ise şehrimizin ekonomisine ve ihracatına katkı sağlamaya devam ediyor.

İleri düzeyde

Katılımın projenin ilk etabında olduğu gibi yüksek gerçekleştiği ikinci etap projesinde Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden öğretim üyeleri, kursiyer öğrencilere ileri düzeyde uluslararası ticaret eğitimi vererek ihracat konusunda çok daha fazla firmaya katkı vermelerine yardımcı oluyorlar.

Pozitif katkı

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Uluslararası Ticaret Elçileri Projemizin birinci etabında elde edilen başarı ileilimiz istihdam ve ekonomisine sağladığı pozitif katkıları sayesinde ikinci etabına daha da heyecanlı hazırlandık. Üyelerimizin Uluslararası Ticarete yönelik kurumsal kapasitelerini geliştirmelerine yardımcı olan projemizin uygulamakta olduğumuz diğer Uluslararası Ticaret Projeleri gibi önünün daima açık olacağını ve tüm Türkiye’de örnek alınıp, sesinin yankılanacağını düşünüyorum” dedi.

Sanayi işbirliği

Altuğ, “İlimizde üniversite-sanayi işbirliğinin en iyi örneklerinden biri olarak değerlendirilen projede kursiyerlerin firmalarda geçirdikleri oryantasyon sürecinin ardından, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden öğretim görevlileri, katılımcılara ihracat konusunda eğitimler veriyor. Eğitimlerin ardından 6 ay boyunca devam edecek mentörlük eğitimleri başlayacak” dedi.

Hız kesmeden

Altuğ, “İhracat Sizden, Uzmanı Bizden’ sloganı ile yürüttüğümüz projemiz ile Sakarya’da 1000 ihracatçı firma hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmaya hız kesmeden devam ediyoruz. Eğitimlerini tamamlayarak firmalarımızda çalışmaya başlayankursiyerlerimizin her birinin gerçek bir dış ticaret uzmanı olacağına ve şehrimiz ihracatına nice katkılar sağlayacaklarına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

4 Kasım 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 328 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU