Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Şehit isimleri yaşatılacak


Adapazarı Belediyesi Kasım ayı meclisinde Kıbrıs Türk Barış Harekâtında şehit olan Mustafa Kuş’un ismi Yağcılar Mahallesi’nde yeni yapılan parka verilirken, Kurtuluş Mahallesi Ovalı Sokağın ismi Şehit Celal Hayta olarak 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde bulunan 222 Nolu Caddenin ismi ise Şehit J. Kom. Çvş. Recep Bağcı olarak değiştirildi. Toplantıda şehitlerin ailelerine plaket takdimi de yapıldı.

Meclis toplandı

Adapazarı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Başkan Mutlu Işıksu’nun başkanlık ettiği toplantıda, dokuz maddeden oluşan meclis gündemi oylanırken, 1. ve 2. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. 3. madde oy çokluğu ile diğer maddeler ise oybirliği ile kabul edildi.

Çözüm önerileri

Meclis Toplantısında gündem dışı söz alan MHP’li Meclis Üyesi Erbay Kayatürk, konuşmasının başında Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Kayatürk, cumhuriyet değerlerine bağlı, birlik ve beraberlik içinde özgürce yaşamanın bahtiyarlığını yaşadıklarının altını çizerken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla andı. Adapazarı Belediyesi’nin projeleri arasında yer alan “Mahallemi Güzelleştiriyorum” projesi kapsamında yapılan çalışmaları beğendiklerini vurgulayan Kayatürk, Başkan Işıksu’ya teşekkür ederek, mahalle ve sokaklardaki mevcut sıkıntılardan bahsetti, çözüm önerilerini dile getirdi.

Çeşmeler kurulmalı

Erbay Kayatürk son olarak, “Su medeniyettir. Şehir merkezinde Barış Pınarlarının kurulması, Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden ilhamla sebil ve çeşmelerin kurulmasını öneriyoruz. Şehrimize güzellik katılması hususunda Mutlu Işıksu başkanımızın dikkatine sunmak istiyoruz.” diyerek ilgili talep yazısını Başkan Işıksu’ya takdim etti. Kayatürk’e önerileri için teşekkür eden Başkan Mutlu Işıksu, mahallelerin eksikliklerini gerçekleştirdikleri istişare toplantıları ve mahalle gezilerinde muhtarlarla ve vatandaşlarla yerinde tespit ettiklerini vurguladı.

El birliği ile

Altyapı kurumları ile ortak çalışmalar yaparak gerekli düzenleme çalışmalarını hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Işıksu, “Mahallelerimizi sokak sokak geziyor, tespitlerimiz noktasında hızla harekete geçerek gayretle çalışıyoruz. Altyapıda koordinasyon mutlaka gerekir. 2020 yılında ne yapacağımızı altyapı kurumlarımıza şimdiden haber verdik. El birliği ile Adapazarı’mızı daha da güzelleştirmek arzusundayız” dedi.

Şehit isimleri

Meclis gündeminin 4.,5. ve 6. maddelerine istinaden Kıbrıs Türk Barış Harekâtında şehit olan Mustafa Kuş’un ismi Yağcılar Mahallesi’nde yeni yapılan parka verilmesi,  Kurtuluş Mahallesi Ovalı Sokak isminin Şehit Celal Hayta; 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde bulunan 222 Nolu Cadde isminin Şehit J. Kom. Çvş. Recep Bağcı olarak değiştirilmesi ile ilgili konuşan Başkan Mutlu Işıksu, “Meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Aziz şehitlerimizi hatırasına saygıyla, çok kıymetli ailelerinin her zaman yanlarında olacağız. Bu vesileyle cumhuriyeti kuran ve bizlere armağan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kasım öncesinde bir kez daha saygıyla anıyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Fotoğraf çektirdi

Meclis Toplantısının sonunda şehit ailelerine plaket ve çiçeklerini takdim eden Başkan Mutlu Işıksu, meclis üyeleri, muhtarlar ve misafirlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Meclis toplantısını takip eden üniversite öğrencileriyle de bir araya gelen Başkan Işıksu, yakın ilgileri için öğrencilere teşekkür etti. Adapazarı Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı, 2 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek. 

5 Kasım 2019 , Salı Bu haber toplam 359 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU