Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Profesörden matematik tüyoları


Matematik Profesörü Murat Tosun Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinde gençlere seminer verdi.

Matematik hayattır

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinin davetlisi olarak gençlere, başarının anahtarı, hayatımızda Matematik ve gelecek ile ilgili ilk adım adı altında muhteşem bir seminer verdi.

Matematik Profesörü Murat Tosun, matematiğin yanı sıra iş dünyasında başarılı olmak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen genç öğrencilere; başarı yolunda ilk adım ile ilgili hayatından anlamlı örnekler verdi. Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi, “Bilinmeyene yolcuğu matematik aydınlatır, matematik hayatın anahtarıdır. “erek hayatta, gerek iş dünyasında bir adım atacaksanız önce matematik bilmeniz gerekir” dedi.

 

Hayran kaldı

Birçok yararlı bilgi veren Tosun öğrencilerden büyük ilgi gördü, okul yönetimi, öğrenci ve öğretmenlerin hazır bulunduğu seminerde ilgi odağı oldu. Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinin organize ettiği seminere davetli konuşmacı olarak katılan Profesör Dr. Murat Tosun Sakarya da Anka Eğitim Kurumları Bünyensin de bulunan Beş okulun kuruculuğun yanı sıra, Ulusal ve Uluslararası düzenlediği Matematik kongreleri ile tanınıyor. Seminer sonrası Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mehmet Topaloğlu konuşmacı Tosuna bir hediye takdim ederek teşekkür etti.

 

6 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 652 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU