Günün Tarihi:1 Mart 2021

Sakarya’nın ıspanağı sağlıklı


Sakarya’da üretilen ıspanakların sağlığa zararlı olmadığını söyleyen Erenler-Arifiye Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, “Sakarya’nın ıspanağı sağlıklıdır. Biz malımıza güveniyoruz. Çiftçimizin bin bir emekle ürettiği ürüne bu şekilde yakıştırmalar doğru değil” dedi.

Yemekten kaçınmayın

Erenler-Arifiye Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, ıspanak nedeniyle meydana gelen zehirlenmeler üzerine gazetemize tarlada açıklama yaptı. Başkan Özüpek, Sakarya’da üretilen ıspanaklarda hiçbir sıkıntı olmadığını belirterek vatandaşların ıspanak yemekten kaçınmaması gerektiğini ifade etti.

 

Çürümeye bırakıldı

İstanbul Tarım İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada vatandaşların ıspanakların arasına karışan yabancı otlar nedeniyle zehirlendiğinin açıklandığını ifade eden Özüpek, “ Bu zehirlenmelerin ardından ıspanak satışları tamamen durdu. Tarladaki ürünlerimiz ziyan oluyor. Kamyonlarca mal çürümeye bırakıldı. Tüccar malı satamadığı için üreticiden almıyor bu da çiftçimizi mağdur ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Olumsuz etkilendik

Ulusal basında çıkan asılsız haberleri de eleştiren Özüpek, “ Bundan çiftçilerimiz olumsuz etkilenmektedir. Sakarya’da ıspanakla ilgili herhangi bir zehirlenmeye ve bulguya rastlanmamıştır. Türkiye’nin en büyük ıspanak tedarikçilerinden olan ilimizde çiftçilerimiz ürünlerine ilaç dahi kullanmıyorlar. Vatandaşlarımız tedirgin olmakta haklı ancak biz ürünlerimize kefiliz Sakarya’nın ıspanağında kesinlikle zehirli madde yok. Zehirli olduğu söylenen güzel avrat otuna da şehrimizde rastlanmadı bugüne kadar” dedi.

 

Denetleniyor

Ispanakların doğal olduğunu belirten Özüpek, “ Biz malımıza güveniyoruz. Çiftçimizin bin bir emekle ürettiği ürüne bu şekilde yakıştırmalar doğru değil. Evet olumsuz bir olay yaşandı ancak bizim şehrimizde üretilen ürünlerde böyle bir şey kesinlikle yok. Zaten il müdürlüğü tarafından bu ürünler denetleniyor. Pişirmeden bile yiyebilirsiniz” ifadelerini kullandı. 

6 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 595 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU