Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Teleferik gerginliği


Sapanca Belediye Meclisinin toplantısına giren Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi sakinleri meclis üyelerine tepki gösterdiler.

16 üyeden oluşan Sapanca Belediye Meclisi'ne Başkan Özcan Özen ve bir meclis üyesi mazeretleri nedeniyle oturuma katılmadı. 9 AK Parti, 3 MHP ve 4 CHP’li meclis üyesinden oluşan Sapanca Belediye Meclisi bugün 7 AK Parti, 3 MHP ve 4 CHP’li olmak üzere toplam 14 kişi ile toplandı.

 

Önerge verildi

Meclis toplantısına Kırkpınar Mahallesi Hasanpaşa Mahallesi’nden çoğunluğu bayandan oluşan 60 kişilik vatandaş katıldı. Mecliste CHP üyeleri teleferik projesinin iptali yönünde bir önerge verdi.Yapılan oylamada, 3 MHP’li üye çekimser kalırken, CHP’li üyelerden 4’ü Evet oyu verirken, AK Partili 7 üye Ret oyu verdi.

 

Su attılar

Vatandaşlardan MHP’li meclis üyelerine, "Alanda bizimleydiniz. Şimdi çekimser kalıyorsunuz. Yazık size, neden üzerinize düşeni yapmıyorsunuz" diyerek bazı MHP’li meclis üyelerine bardak su attılar. Bunun üzerine vatandaşlar salondan dışarı çıkarıldılar.

 

Razı değiliz

Fevziye’de Sağlık Vadisi Tahsisi gündeme geldi. Yaklaşık 70 dönüm arazi tahsisi Sapanca Belediyesi Meclis Gündemine geldi. Fevziye’den de bu konu nedeniyle bazı vatandaşlar Sapanca Belediyesi Meclis salonuna gelenler oldu. Konu meclis gündemine geldiğinde, orada bulunan vatandaşlar, “Bu maddeye gerek yoktur. Fevzi’ye zaten doğal bir vadi. Fevziye’ye Sağlık Vadisi Adı altında otel yapılacak. Buna bizler razı değiliz” tepkisi üzerine,

Sapanca Belediyesi Meclis Başkanlığı Fevziye Mahallesi’ndeki Sağlık Vadisi arazisini meclis gündeminden çıkardı.

 

6 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 555 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU