Polis ev, işyeri ve depoları patlattı!8 Kasım 2019, Cuma

KOM Şube ekipleri

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri suça ve suçlulara yönelik yürüttükleri operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor.  Sigara zamları ile birlikte artan kaçak tütün ve tütün mamullerine karşıda polis çalışma yaptı.

5 aylık takip

Bu kapsamda ekiplerce 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet (Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı) suçuna karışan veya karışması muhtemel şahıs-şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik KOM  ekipleri, kaçak yollarla ülkeye giren ve sonra piyasaya sürülerek satışı yapılan bandrolsüz gümrük kaçağı tütün ve tütün mamulleri ile ilgili 5 ay süren çalışma yaptı.

Eş zamanlı operasyon

5 ay boyunca süren çalışma sonucunda 5 Kasım Salı günü eş zamanlı yapılan operasyonda; 5 ev, 4 işyeri ve 2 depoda arama yapıldı. Aramalarda bin 200 kilogram nargile tütünü, 23 elektronik sigara likidi, 217 puro, 74 tütsü, 145  sahte olduğu değerlendirilen bandrol, 17 kilogram açık tütün ve 3 buçuk kilogram pipo tütünü ele geçirildi.

5 kişi gözaltında

Ev, işyeri ve depolarında yapılan aramalar sonrasında kaçak tütün ve mamullerinin bulunması üzerine polis ekiplerince O.K., R.T., C.D., A.H.Y. ve H.T. isimli 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Adliye7ye sevk edilecekler. 

Bu haber toplam 393 defa okundu.