Günün Tarihi:14 Temmuz 2020

Türk yemeklerini tanıyorlar


SUBÜ Dil Eğitim Merkezi (SADEM) öğrencileri düzenlenen çiğ köfte etkinliği ile Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular.

Uluslar arası öğrenciler

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Dil Eğitim Merkezi (SADEM) Uluslararası öğrencilere Türk kültürünü tanıtmak amacıyla çiğ köfte etkinliği düzenledi. Arifiye’de düzenlenen etkinliğe SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, SADEM Müdürü Canan Güngör ile uluslararası öğrenciler katıldı.

 

Arifiye’de olması

SADEM’in Arifiye’de olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek sözlerine başlayan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “Dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerimiziburada ağırlamak, onların Türkçeyi SADEM kursları sayesinde öğrenmeleri bize, belediyemize ve burada yaşayan insanlarımıza büyük gurur vermektedir. Burada herhangi bir problemle karşılaştıkları zaman belediyemize gelebilirler. En güzel şekilde buradan mutlu ayrılmaları ile ilgili üzerimize ne düşüyorsa en güzel şekilde yapacağız. Ben bundan dolayı değerli rektörümüze, rektör yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu merkezimiz uzun bir süre Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine hizmet edecek” dedi.

 

‘Türkçe öğretiyoruz’

Etkinlikte konuşan SADEM Müdürü Öğretim Görevlisi Canan Güngör,  “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne farklı bölümleri okumak için gelen yabancı öğrenciler, ilk olarak Türkçe hazırlık kursuna yazılıyorlar ve SADEM’de 1 yıl boyunca Türkçe öğreniyorlar. Burada öğrencilerimize genel anlamda Türkçe öğretiyoruz.  Bazı öğrencilerimize de akademik Türkçe dersi veriyoruz. Dil öğretmek aynı zamanda kültürü de öğretmek demektir” dedi.

 

Çiğ köfteyi tanımak

Güngör, “ Bu kapsamda öğrencilerimize kültürümüzü tanıtıcı faaliyetler planlıyor ve düzenliyoruz. Bu anlamda Türk yemeklerinden çiğ köfteyi tanıtmak için bir program düzenledik.  Öğrencilerimiz zaten genel olarak çiğ köfteyi seviyorlar. Bu tarz kültürel etkinlikler hem öğrencilerin kaynaşmasına hem de Türk kültürüne biraz daha yakınlaşmalarına vesile oluyor. İlerleyen süreçte etkinliklerimize devam etmeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

8 Kasım 2019 , Cuma Bu haber toplam 574 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU