Günün Tarihi:2 Nisan 2020

‘MHP’nin ilkeleriyle siyasetimiz yapıyoruz’


MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, meclis üyeleri ve ilçe yöneticileriyle birlikte YENİGÜN’e yaptığı ziyarette, “Cumhur İttifakı’nın prensipleri ve MHP’nin ilkeleriyle hizmet için siyaset yapıyoruz” dedi.

YENİGÜN’e ziyaret

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Adapazarı Belediye Meclis üyeleri Erbay Kayatürk ve Mehmet İr, yöneticiler Mehmet Ali Tankal, Selver Burucu, Murat Zımba ve İlhan Felekoğlu ile birlikte gazetemizi ziyarette bulunarak yaptıkları çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Ateş hattı içinde

Başkan Oturak, Adapazarı’nın sorunlarının çözümü konusunda uğraş verirken, diğer taraftan sınırlarımız dışında ve içinde hainlere karşı, FETÖ’ye karşı, PKK’ya karşı mücadele verildiğini belirterek, “Biz de ateş hattı içindeki ülkemizin yanında şehrimize hizmetlerimizi yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Mecliste çalışma

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun Cumhur İttifakı’nın adayı olarak seçimi kazanmasının kendilerine de sorumluluk yüklediğini belirten Oturak, “84 mahalle başkanımız ve meclis üyelerimiz ile sorunları değerlendiriyoruz. Şehre gereken hizmetler konusunda mecliste gerekli uyarıyı ve önergeleri getiriyoruz. Türkçe tabela, tarım komisyonu kurulması, şehrimizde yetişen tarım ürünlerinin yüksek fiyatla pazarlanabilmesi gibi konularda ön ayak olduk. Bunun yanında yine şehrimizin belirli noktalarına tarihi nitelikte ‘Sakarya’da su çeşmeden içilir’ ifadesine uygun çeşmeler yapılmasını istedik” diye konuştu.

 

Atatürk’e saygı

Cumhuriyet değerlerine ve Cumhuriyetin Kurucusu Atatürk’e her zaman sahip çıktıklarını ifade eden Oturak, “Mustafa Kemal Atatürk bilindiği gibi Sakarya Meydan Savaşı sonrasında gazi unvanını aldı. Nasıl ki 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basıp kurtuluş hareketini başlattı ve bu Samsun için övünç, işte adı Sakarya olan savaşın ardından aldığı gazilik unvanı da bizim için bir övünçtür.Biz de Atamızı unutmadık ve her zaman O’nun ilke ve inkılapları eşliğinde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de her zaman sahip çıktığı gibi Atamıza saygımızda sevgimizde büyük” dedi.

 MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Adapazarı Belediye Meclis üyeleri Erbay Kayatürk, Mehmet İr, yöneticiler Mehmet Ali Tankal, Selver Burucu, Murat Zımba ve İlhan Felekoğlu’nu gazetemizde Genel Yayın Müdürümüz Müjdat Çetin ağırladı. 

9 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 801 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU