Günün Tarihi:3 Haziran 2020

Yurtdışı eğitim semineri


Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Araştırma Topluluğu tarafından ‘Yurtdışında Eğitim, Staj ve Gönüllülük’ adlı seminer düzenlendi.

Gençlik projeleri

SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde gerçekleştirilen seminere Genç Gelişim ve Girişim Derneği Başkanı Mahmut Kılıç, AISEC Pazarlama Departmanı Lideri İbrahim Karlıdağ ve SAÜ öğrencisi Özlem Tunç konuşmacı olarak katıldı. Genç Gelişim ve Girişim Derneği Başkanı Mahmut Kılıç, sosyal-kültürel gelişmelere katkı sağlayan derneğin Sakarya’da kurulduğunu, ulusal ve uluslararası gençlik projelerini destekleyen bir yapıda olduklarını anlattı.

Farkındalık

Avrupa Gönüllülük hizmeti ve uluslararası anlamda sosyal içerikli projelere nasıl katılabileceklerini öğrencilere anlatan Kılıç, bu tür projelerin  Sakarya kapsamındaki gençlere farkındalık yaratacağını belirtti. Mahmut Kılıç, ayrıca, öğrenci olan veya olmayan, 18-30 yaş arasındaki tüm gençlerin, derneklerine üye olabileceklerini de sözlerine ekledi. AISEC Pazarlama Departmanı Lideri İbrahim Karlıdağ ise AISEC’in vizyonunun gönüllülük potansiyelini en iyi şekilde kullanarak dünya barışına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Benliğini tanımak

AISEC programları hakkında bilgiler veren Karlıdağ, kişinin kendi benliğini tanımasına imkân sağlayan projelerin amacının, gençlere uluslararası pratik tecrübelerle dünya vatandaşı kimliğini kazandırmak olduğu vurguladı. AISEC’in üniversite öğrencileri için sunduğu fırsatlardan da bahseden Karlıdağ, kısa ve uzun dönemli staj imkânlarının bulunduğunu da vurguladı.

Ülkeleri tanımak

SAÜ öğrencisi Özlem Tunç konuşmasına Erasmus programı hakkında tecrübelerini anlatarak başladı. Erasmus için gerekli prosedürlerin hangi aşamalardan oluştuğunu aktaran Tunç, her yıl Ocak ayında düzenlenen iki aşamalı sınavdan bahsetti. Erasmus programının, eğitim hayatı boyunca katılabilecek en güzel projelerden biri olduğunu belirten Tunç, “Erasmus’un en güzel yanlarından biri, gittiğiniz ülke dışında da pek çok ülkeyi gezebilme imkânına sahip olabilmeniz” diye konuştu. Seminer soruların cevaplanmasıyla son buldu.  

9 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 268 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU