Günün Tarihi:4 Aralık 2020

Sigortaya borcu olana haciz şoku


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sigorta prim borcu bulunanlara karşı e-haciz uygulaması kapsamında anında işlem yaptırmaya başladı. Borçluların banka hesaplarına bloke koydurularak, anında tahsilat yapılıyor.

Bakanlık istedi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın aldığı karar sonrasında SGK’ya sigorta prim borcu bulunan işverenlerin banka hesaplarına yönelik e-haciz işlemi uygulamasına geçildi. Borçluların hesaplarını bloke ettiren SGK alacağı parayı da hesaplardan anında tahsil yoluna gidiyor.

Sakarya’da yoğunluk

SGK Sakarya İl Müdürlüğü icra servisinin ilimizde de sigorta prim borcu bulunanların bir hayli fazla olması nedeniyle, günlük çalışma yaptığı ve borcu olanların hesaplarına anında sistematik olarak gece uygulanan e-haciz yoluyla işlem yaptırıp alacağını tahsil ettiği öğrenildi.

Denetim sürüyor

İşyerlerine yönelik olarak sigortasız yani kaçak anlamda işçi çalıştırmayı önleme kapsamında da denetim elemanlarının il genelindeki denetimlerine aralıksız devam ettiği belirtildi. Bu kapsamda da bir çok işyerine sigortasız eleman çalıştırdığı için para cezası uygulandı.

 

9 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 563 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU