Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Uğur’da Atatürk’ü andılar


Sakarya Uğur Okulları öğretmenleri ve öğrencileri, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü 81.yıldönümünde saygıyla andılar.

Tören okul bahçesinde yapılan saygı duruşu, İstiklal Marşı ve bayrağımızın yarıya indirilmesiyle başladı. Törende konuşan Uğur Okulları Kurucu Müdürü Yavuz Müftüoğlu, “10 Kasımlar köklü ve asil bir milletin varlığını sonsuz kılan emsalsiz liderini andığı, hüzünle soluklanıp, yeniden enerji toplayarak yola koyulduğu bir gündür. Ulu önder Atatürk’ü ölümünün 81. Yıldönümünde anarken aslında tek yapmamız gereken onu anlamaya çalışmaktır. Yaşamı boyunca her fırsatta çocuklara, gençlere seslenen, onlara bayramlar armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe olan inanç ve güvenini ‘Benim en büyük eserim’ dediği Cumhuriyeti emanet etmiştir” dedi.  Törende Tarih Öğretmeni Ayşegül Kul’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından şiirler okundu, orotorya gösterisi sonrası öğrencilerin keman dinletisi büyük beğeni topladı. Tören, Atatürk’ün sevdiği Zeybek gösterisi ile sona erdi.

 

13 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 353 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU