Günün Tarihi:17 Mayıs 2022

Akyazı geleceğe nefes oldu


Tarım ve Orman Bakanlığınca “Geleceğe Nefes” sloganı ile başlattığı fidan dikme kampanyası projesi 11’i11 geçe tüm yurtta 2023 noktada başladı. Proje gereği 3 saat içinde tam 11 milyon fidan dikilmesi planlandı. Projeye Akyazı Orman İşletmesi de 9 bin 100 fidanla katıldı.

24 ayrı noktada

Akyazı Cumhuriyet Orta okulunda protokolün katılımı ile düzenlenen törende öğrenciler ve katılımcılara üzerinde Orman Bakanlığı simgesi olan birer şapka dağıtıldı. Törende konuşan Akyazı Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç, “Orman Bakanlığımızın başlattığı Geleceğe nefes projesine biz de Akyazı olarak 9 Bin yüz fidanla katılıyoruz. Bugün İşletmemize bağlı Akyazı’da 109 ayrı noktada, Karapürçek’te ise 24 ayrı noktada okul bahçeleri ve ormanlık arazide fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Dikilen bu fidanlar teker teker resimlenerek Lines rekorlar kitabında yer almak üzere Orman Bakanlığına gönderilecek. Bakanlığımızın hedefi aynı anda 11 milyon fidan dikilmesi ile bir rekora imza atmış olacak” dedi.

Yangınlara dikkat

Müdür Kılıç, “İşletmemiz bozuk orman sahalarında meyve fidanı dikme çalışmaları da yapıyor. Geçtiğimiz yıl 9 hektar sahamıza ceviz, kestane, fıstık çamı gibi gelir getirici fidan dikiliyor” dedi. Orman yangınlarına da dikkati çeken Müdür Kılıç bilhassa piknikçilerin dikkatli olmasını orman içinde yakılan ateşlerin mutlaka söndürülmesi, ormana şişe bırakılmamasına dikkat edilmesi uyarısında bulundu.

Yemek ikramı

Akyazı’nın önemli orman sahasına sahip olduğunu da belirten Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç Kurum, Kuruluş ve bilhassa yaylacılarımızın el birliği ile ormanlarımızı koruması gerektiğini söyledi. Bir öğrencinin orman konulu şiirini okumasının ardından Cumhuriyet Ortaokulu bahçesine protokol ve öğrenciler fidan diktiler. Buradaki tören sonunda öğrencilere yemek ikramı da yapıldı.

3 saatte tamamlandı

Törene katılan protokol daha sonra Cumhuriyet Ortaokulundan ayrılarak Alaağaç mahallesindeki ormanlık arazide Akyazı Meslek Tüksek Okulu, Atatürk İlkokulu ve Alaağaç İlkokulu öğrencilerinin fidan dikimi programına katıldılar. Fidan dikimleri bakanlığın projesi uyarınca 3 saat içinde tamamlandı. Törenlere Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Cumhuriyet Baş Savcısı İrfan Gürel, AKP İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar, Daire Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katılarak fidan diktiler. 

13 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 769 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU