Günün Tarihi:14 Temmuz 2020

Prematüre bebek aileleri duygulu anlar yaşadılar


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) Dünya Prematüre Günü farkındalık anlamında prematüre bebeklerle ailelerinin katıldığı programla kutlandı.

Son birkaç yıl

Tüm dünyada ‘17 Kasım’ 2011’den itibaren, “Dünya Prematüre Günü” olarak kutlanırken, ülkemizde de son birkaç yıldır kutlanan gün kapsamında dün SAÜEAH’ta “Dünya Prematüre Günü” büyük farkındalık kapsamında kutlandı.

 

Merkez Kampüs

SAÜEAH’da açılış konuşmasını Çocuk Hastalıkları Klinik İdari Sorumlusu Neonatoloji Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Caner’in yaptığı, “Dünya Prematüre Günü” Merkez Kampüs Konferans Salonu’nda geniş katılımla gerçekleşti.

 

Yaşam savaşı

Prematüre bebek farkındalığını arttırmak için prematüre bebeklerin yaşam savaşlarının konu edildiği programda ailelerin duygu yüklü mektupları okundu.Yenidoğanyoğun bakım çalışanlarının ortaklaşa oluşturduğu yoğun bakım ünitesinde çekilmiş kısa videolar ve resimlerde Ünite Eğitim Hemşiresi Suzan Güngör Çalışkan tarafından aktarılırken, duygulu anlar yaşandı.

 

Ailelerin zorluğu

Taburcu olan bir prematüre bebeğin ailesinin, yaşadığı zorlu süreci baştan sona anlatan ve bir yaşını geçen bebeklerinin hikayesininde yer aldığı sunum ile devam eden kutlama prematüre bebekler ve ailelerinin pasta kesimi ile son buldu.

14 Kasım 2019 , Perşembe Bu haber toplam 36814 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU