Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

AK Parti seçimine hazır


AK Parti Sakarya İl Teşkilatı’nda 155 bin 430 üye mahallelerde kurulacak sandıklarda 7 bin delegeyi belirlemek için sandık başına gidecek.

Sandıklar kurulacak

AK Parti Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de sandık başına gidiyor. Sakarya’da 155 bin 430 üye il genelinde yaklaşık 7 bin delegeyi belirlemek için mahallerde kurulacak sandıklarda oy kullanarak 2023 yönetim kadrosunu belirleyecek. İlçelerde belirlenecek delegeler ise 400 il delegesini seçmek için sandık başına gidecek. Sandık başına giden partili üye delege olarak kimi görmek istiyorsa pusulaya yazabilecek.

 

Komisyon kuruldu

7 Ekim’de 7’nci Olağan Büyük kongrenin startını veren AK Parti, delege seçiminde hassas bir çalışma yürütülmesi için Sakarya’da da komisyon kurdu. 5 kişilik il komisyonu günlük planlamalar yaparak takvimini belirledi. 29 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan mahalle delegeleri seçimleri için 8 günlük askı süreci olacak.

 

Bakanlar katılacak

Ocak ve Nisan ayları içersinde tüm ilçelerin seçimleri tamamlanacak. İlçe kongrelerinin coşkulu geçmesi için her kongreye bakan veya genel başkan yardımcısı katılacağı öğrenilirken, il kongresinin ise Haziran ve Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak.  

 

3 dönem kuralı var

Bu arada ilçe yönetimlerinin belirlenmesinde 3 dönem kriteri işletilecek. Bu kapsamda ilimizde 3 dönem takılan Karapürçek İlçe Teşkilatının kongre öncesi görevden alınması bekleniyor. Yeni yönetimlerinin belirlenmesinde eski il ve ilçe başkanlarının görüşü alınacak ve yüzde 30 kadın ve genç kotası uygulanacak.

 

17 Kasım 2019 , Pazar Bu haber toplam 765 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU