Günün Tarihi:3 Nisan 2020

‘Firmalarımızla gurur duyuyoruz’


Vali Ahmet Hamdi Nayir, Arifiye 1. OSB´de faaliyet gösteren Kromel Makine Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.

Bilgi verildi

Vali Ahmet Hamdi Nayir’i karşılayarak fabrikalarında ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Çalışkan, idari binada da firmanın tarihçesi ve üretim sürecine dair bilgilendirmelerde bulundu. 1980 yılında aile şirketi olarak süt ve gıda sanayisi sektörü için makine ile ekipman üreterek faaliyetlerine başladıklarını söyleyen İsmet Çalışkan,  bugün Ar-Ge, satış ve pazarlama ofisleri ile birlikte sektörde emin adımlarla ilerlediklerini, 250 kişinin istihdam edildiğini, 43 ülkeye ihracat yaparak Sakarya ve Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayıp; soğutma tankları, süt taşıma tankerleri ve ölçüm sistemleri, depolama sistemleri, her çeşit peynirin üretim hatları, çiftlikler için taşıma hatları geliştirdiklerini, dünyanın her yerinde sektörel bazdaki fuarlara katılım sağladıklarını, portföylerindeki ürünlerin ISO belgeli standartlara göre tasarlanıp üretildiğini belirtti.

İşçilerle sohbet

Bilgilendirme sonrası Vali Ahmet Hamdi Nayir, süt ve gıda sektöründeki makinelerin tasarlanıp yapıldığı tesislerde Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Çalışkan, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çalışkan,  Satış ve Pazarlama Grup Müdürü Şevket Çalışkan ile birlikte incelemelerde bulundu. Vali Nayir, fabrika gezisi sırasında üretim faaliyetlerini yerinde görüp çalışanlarla bir süre sohbet etti.

Gurur duyuyoruz

Dünya piyasasındaki bu alanda tasarım ve üretim yapan firmaların çok nadir olduğuna dikkat çeken Vali Nayir,  mühendislik harikası tasarımlara imza atıp bunun bir de üretim sürecine dönüştürülmesinin önemli olduğunu vurgulayarak, sektörde dünya devleri ile yarışan ve ilimize de her konuda büyük katkıları olan Kromel gibi firmalarımızla gurur duyduklarını ifade etti.

18 Kasım 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 289 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU