‘Yenimahalle’de acil yağmursuyu hattı yapılmalı’18 Kasım 2019, Pazartesi

Hendek için toplandılar

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdür Yardımcıları Sebahattin Belik ile Dr. Recep Kılıç’ı ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’ın da katıldığı ziyarette Hendek’te yapılan çalışmalar ele alınırken, kurumlar arası işbirliğinin önemine değinildi. Başkan Babaoğlu, Yenimahalle’de yapılması gereken yağmursuyu hattıyla ilgili olarak aciliyet durumunu paylaşarak işbirliği içinde kısa sürede yatırımın vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasını gündeme getirdi.

Mağduriyet istemiyoruz

Babaoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz ve SASKİ ile sürekli koordinasyon halindeyiz. Vatandaşımıza ve Hendek’e hizmet noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye bir kez daha teşekkür ederim. Biz Hendek’te tüm plan ve projelerimizi aciliyet sıralamasına göre değerlendiriyoruz. Hiçbir vatandaşımız mağdur olsun istemiyoruz. Hendek’in farkı hizmet kalitesiyle ortaya çıkmış durumda. Bilindiği üzere su ve birçok alt yapı hizmeti SASKİ uhdesinde yürütülüyor.”

El ele çözeriz

Turgut Babaoğlu, “Yenimahalle’den başlamak üzere bazı bölgelerde acilen yağmur suyu hattına ihtiyaç var. Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için SASKİ ile el ele vererek bu işi çözeriz. Nisan-Eylül ayları arasında toplamda belediye olarak 10 bin 800 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı, bakım ve onarımı çalışmasını yaptık” dedi. Yatırım ve proje toplantısının ardından Belik ve Kılıç, Başkan Babaoğlu’na teşekkür etti. Babaoğlu, SASKİ kurmaylarına Türk Devletleri’nin bayraklarının bulunduğu ahşap kaideli set hediye etti.  

Bu haber toplam 357 defa okundu.