Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

‘Rantın değil halkın dediği olur’


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi’nde günlerdir süren teleferik eylemine katılarak imza kampanyasına destek verdi.

Halk istemiyor

Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, il yöneticileri ve Sapanca İlçe Başkanı Burhan Arıkan ile  birlikte, Kırkpınar'da teleferik eylemi yapan vatandaşlara destek oldular. İnşaat alanı yakınındaki çadırda vatandaşları dinleyen Dikbayır, “Özellikle Sakarya'da şöyle bir durum var; İktidar için  vatandaşın isteği neymiş, ne talebi var mı hiç önemli değil. Burada her şeyden önce halkın  atalarının mera yani yeşil alan  kalması kaydı ile devlete bağışladığı  bir yer söz konusu.Ve bu yerin sahiplerinin torunları ile oranın halkı bu projeyi istemiyor.Ama iktidar için önemli mi değil,yavaş yavaş her şey  kılıfına uydurulup satılıyor” dedi.

 

Gereken ders

Dikbayır, “Ordunun fabrikasını, milletin camisini satma cüretini gösterebilen iktidar sahipleri için vatandaşın merası ne kadar önemlidir siz takdir edin. İşte bizim vatandaşımıza anlattığımız hep bunlardı. Çekin bunların kulağını dedik, bakın milletin  bunların kulağını çektiği yerlerde peşkeş çekebiliyorlar mı? Milletin parasını, yerini hiç edebiliyorlar mı? Siyasi rekabetin olmadığı yerde istediklerini, istedikleri gibi yapmaya devam ediyorlar. Biz vatandaşımıza anlatmaya devam edeceğiz, inşallah Sakaryamız 'da bir daha ki seçimlerde, ülkedeki birçok büyük şehrin verdiği dersi iktidara verecektir.

 

Savunmaya devam

Dikbayır, “Bizler elimizden geldiğince ,halkın bize verdiği güç nezdinde ,hakkı ve doğruyu kimseden korkmadan savunmaya devam ediyoruz,devam da edeceğiz.Bu konuyu da  gerek hukuki olarak gerek Ankara'da, idari bakımdan takip edeceğiz.İnşallah sonunda rantın değil, halkın dediği olur.

 

Kampanya başladı

Açıklama sonrası Dikbayır yöre halkının başlattığı imza kampanyasına ilk imzayı, parti yöneticileri ile birlikte verdi. Böylece Kırkpınar'da yapılan projeye itiraz amaçlı imza kampanyası başlamış oldu. 

18 Kasım 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 656 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU