Günün Tarihi:14 Temmuz 2020

Moda Tasarımcıları yerinde gördü


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ferizli Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarımı ve Grafik Tasarımı Programı öğrencileri İstanbul’a teknik gezi düzenlediler.

Bilgisayarlı tasarım

SUBÜ Ferizli MYO Tasarım Bölümü Öğretim Görevlileri Pınar Çınar ve Nadiye Kınalı rehberliğinde gerçekleşen gezide geleceğin tasarımcıları ilk olarak İstanbul Zorlu Center da Apple Bilgisayarlı Tasarım Eğitimine katıldılar. Burada Apple tarafından tabletlere yüklenen programlar üzerinde bilgisayarlı tasarım eğitimi aldılar. Tasarım ağırlıklı teknik gezide daha sonra Haliç Kongre Merkezi’ne geçen Ferizli MYO Moda Tasarım Bölümü öğrencileri DesingWeekTurkey kapsamındaki tasarım sergisini gezdiler.

 

Günümüz teknolojisi

Pazar günü gerçekleşen geziyi değerlendiren Ferizli MYO Tasarım Bölümü Öğretim Görevlileri Pınar Çınar ve Nadiye Kınalı, amaçlarının 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinlikleri öğrencilerine kazandırmak olduğunu belirterek, bu amaç doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerinde günümüz teknolojilerini içeren uygulama etkinlikleri, tasarım yarışmaları, sergiler, işletme vb. gezilere büyük önem verdiklerini ifade ettiler.

 

Meslekleriyle

SUBÜ Ferizli MYO Moda Tasarımı ve Grafik Tasarımı Programı öğrencileri meslekleriyle ilgili teknik geziden çok memnun kaldıklarını belirterek, geziyi organize eden öğretim görevlilerine ve gezinin yapılmasına katkı sağlayan üniversite yetkililerine çok teşekkür ettiler. 

19 Kasım 2019 , Salı Bu haber toplam 414 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU