Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

600 öğretmen doğayla buluştu


Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda 600 öğretmen Poyrazlar Gölü’nde doğa yürüyüşü yaptı.

7 kilometre parkur

Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa 24 Kasım öğretmenler günü vesilesiyle doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdi. Yürüyüşe başta Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve 600’e yakın öğretmen katıldı. Adapazarı Poyrazlar Gölü'nde düzenlenen etkinliğe katılan öğretmenler esneme hareketlerinden sonra yaklaşık 7 kilometrelik alanda doğa yürüyüş yaptı. Parkur sonunda ikramlar dağıtıldı.

Eğitim her şeyin başı

24 Kasım'ın anlamı ve öneminden bahseden Başkan Ekrem Yüce, " Bizim için hayatımızın en önemli günlerinden biridir öğretmenler günü. Eğitim her şeyin başında gelir. Eğitim yoksa hiçbir şey yok denecek kadar azdır. Eğitimin merkezi olan ve  özveriyle çalışan öğretmenlerimizi bugünün anısına  tebrik ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Sakarya’mızın en güzel mekanlarından biri olan Poyrazlar Gölümüzde bir etkinlik düzenledik. Doğayla bütünleşerek Öğretmenler Günümüzü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün öğretmenlerimize başarılı eğitim vermelerini geleceğimizin onların elinde olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

Bir arada olmak

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş ise, “Bugün hep beraber spor etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Çünkü öğretmenlerimizin içindeki estetik ruhu fırçalarından döküldüğü gibi mesleğini icra ederken öğrencilerin yüreklerine dokunuyor. Sporda da bir arada olmak istedik. Bence öğretmenim diyebilmek ve öğretmenlik mesleğini yapabilmek Dünya’da gıpta edilecek en güzel işlerden bir tanesidir” şeklinde konuştu.

Doğayı seviyorum

Adapazarı Atatürk İlkokulu öğretmenlerinden Metin Alagöz, “Eskiden beri doğayı seviyorum. Daha önce belediyemizin yaptığı yürüyüşlere de katıldım. Öğretmen arkadaşlarla beraber idarecilerimizle yürüyüşe katıldık. Gayet güzel oldu. Havada güzel katılan herkese teşekkür ediyorum. Yürüyüşlerde zorlanmadım. Tahmini 8 ile 10 kilometre yürüdük ama güzeldi” ifadelerini kullandı. 

20 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 410 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU