Günün Tarihi:19 Nisan 2021

Diyabete karşı özel seminer


Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Yaşam önerileri

Diyabet hastalığı  ve gelecek nesilleri diyabetten koruyacak sağlıklı yaşam önerilerinin paylaşıldığı Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir konferans ve ardından da  Çamlıca Ortaokulu’nda veli ve öğrencilerin katılımıyla  Diyabet ve Aile konulu bir seminer gerçekleştirildi.

 

Sağlıklı yaşam

Hendek İlçe Müdürü Uz.Dr.Burcu Başaran Güngör , okul yöneticileri  ,öğretmenler ve velilerin katılımıyla  gerçekleşen eğitimlerde öğrencilerin diyabet hastalığı konusunda bilgilenmeleri , sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmaları ve diyabetle beslenme ilişkisi konularında bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Diyabete dayalı

İlçe Sağlık  Müdürlüğünden Uzm.Hemşire Deniz De Asis, dünyada ve ülkemizde  sayısı gittikçe artan diyabet hastalarının kendi başına bilinçli bakım kararları verebilmesi , bunları sürdürebilmesi, diyabete dayalı komplikasyonların azaltılması ,diyabetin tedavisi ve ailelerin bu konudaki desteği konularında  gençleri bilgilendirdi.

 

Doktor kontrolü

Beslenmenin açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak için canının çektiği şeyleri yemek olmadığı; sağlığın korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesini yükseltilmesi amacıyla   vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda alınması olduğu vurgulandı.  Diyabet hastalığının doktor kontrolünde düzenli ve uygun tedavi ile takip edilmesinin olası komplikasyonları azaltacağı ve bu sebeple yaşam boyu takip edilmesi gereken bir hastalık olduğu ifade edildi. 

20 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 462 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU