Günün Tarihi:14 Temmuz 2020

Karasu’da çevre güzelleştiriliyor


Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni park yapımından, ağaç budamaya, kavşak ve refüjlerden ağaçlandırma çalışmalarına kadar yoğun mesai ile çalışıyor.

Onarım ve budama

Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde ihtiyaç duyulan çocuk oyun parkları yenileme çalışmaları ile spor alanlarının tamir ve montajına devam ediyor. Öte yandan müdürlük bünyesinde kurulan ağaç budama ve çim biçme ekipleri de kış ayları öncesinde cadde ve bulvarlar ile kavşaklarda kapsamlı çalışmalarını sürdürüyorlar. Ekipler ayrıca, İlçe merkezinde bulunan ağaçların kontrolsüz büyümesini engellemek, çevre ve insan sağlığı için tehlike oluşturmaması için budama çalışmalarını sıklaştırdı.

Maliyeti düşüreceğiz

Bir taraftan mevcut ağaçların bakım ve budama çalışmalarının yapıldığını, bir taraftan da yeni fidan ve dikim çalışmalarına başlandığını belirten Belediye Başkanı İshak Sarı, “Her alanda olduğu gibi yeşil alan ve fidan dikim çalışmalarında da belediyemiz, bölgesinde fark yaratıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz sorumluluk alanlarımızda çok güzel çalışmaları hayata geçiriyor. Dikilen fidanların ve diğer yeşilliklerin tamamına yakınını üretmek için proje çalışmalarımız var. Yakın bir zamanda sonuçlanmasını beklediğimiz bu proje sayesinde hem Karasu’daki yeşilliği daha çok artıracağız, hem de maliyeti düşüreceğiz” dedi.  

21 Kasım 2019 , Perşembe Bu haber toplam 323 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU