Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Herkes bu tartışmayı konuşuyor


TBMM’deki CHP Grup Başkan Vekili Özkoç ile AK Parti Grup Başkan Vekili Zengin arasındaki polemik büyüdü

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda dış politika üzerine muhalefetin eleştirilerine cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in dönemin ABD Başkanı Bill Clinton karşısındaki duruşunu hatırlattı.

*Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 'ulan' ifadesini kullandığı AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e "Bülent Ecevit ile ilgili konuşmak sizin hattinize değildir. Bu kadına haddini bildiriniz sayın başkan" diye bağırdı.

Özkoç özür diledi

Tartışmalar sonra sakinleşen iki gurup arasındaki polemik özürle son buldu. İlk olarak Herkesin bu sorumluluk içinde hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Özkoç, “Az önce kendi içimizde bir tartışma yaşadık. Birbirimize kullandığımız sözler açısından ben onu kıracak, incitecek bir şey söylediysem özür dilerim” dedi.

Zengin kabul etti

Özkoç’un özrünü kabul ettiğini söyleyen Özlem Zengin ise, “Ben hayatın kelimeler üzerine inşa olduğuna inanıyorum. Kelimelerin bugün anlamı olduğu gibi geçmişte işittiğimiz kelimelerin de bizim üzerimizde çok büyük tesiri var. ‘Bu kadına haddini bildirin’ ifadesi. Eski bir başbakan da kürsüye gelerek yemin etmek isteyen Merve Kavakçı’ya, ‘Bu kadına haddini bildirin’ diyerek bağırmıştır” diye belirtti.

 

21 Kasım 2019 , Perşembe Bu haber toplam 452 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU