Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Başkan Kılıç kadın kollarına konuştu


Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Erenler İlçe Kadın Kollarının programında göreve geldiği günden itibaren geçen süreci değerlendirdi.

Erenler için

Sakarya Park’ta gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Kılıç, “Rabbim Erenler Belediye Başkanlığı görevini nasip etti. Görev almadığımız süreçlerde oldu ama biz her zaman partimizin bir neferi olduğumuzu aklımızdan, kalbimizden çıkarmadık, Allah’ın izniyle de gerek görevde olalım gerek görevde olmayalım bu bilinçle son nefesimizi vereceğiz. İlk günden itibaren Erenler'imize neler kazandırabiliriz gibi soruların cevaplarını arayarak çalışmalarımızı sürdürdük. Sadece Erenler'i düşündük ve Erenler için çalıştık. İlçemizin her kesim insanıyla gün içerisinde bir aradayız. İsteklerini, taleplerini bizlerden beklentilerini dinliyoruz, bizde kendi düşüncelerimizi, projelerimizi anlatıyoruz” dedi.

 

İş isteyenler oldu

Kılıç, “Seçim öncesinde yapmayacağımız daha doğrusu yapamayacağımız hiç bir sözü biz halkımıza vermedik. Ciddi manada iş talebi olan vatandaşlarımız olmuştu, çoğuda belediye de işe girmek istiyordu, seçim öncesinde belediyedeki dengeleri bilmediğimiz için bunun dahi sözünü vermedik ama kendileri için gerek Erenler de gerek başka ilçelerde iş yerleri, fabrikalar ile hep irtibatta olduk, hala irtibattayız. İlçemizin gençlerine istihdam sağlayabilmek adına belediyemiz de bu görevi yürüten arkadaşımızda var. İş müracaatında bulunan kişilerden bilgilerini alarak hemen İŞKUR, iş yerleri ve fabrikalar ile iletişime geçiyor, iş bulmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Verilen hizmetler

87 bin 200 kişinin hakkını kimseye yedirmeyeceğini söyleyen Başkan Kılıç, ilçe sınırları içinde 5 bin öğrenciye yönelik başlattıkları diş taramalarının devam ettiğini, Çarşamba pazarı ile ilgili yenilikler düşündüklerini, Pazar yeri ile ilgili halkın istemediği hiçbir şeyin olmayacağını, hizmette olan Yaşam Merkezi’nin işletmesinin Büyükşehir Belediyesinde sorun bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. 

 

Kentsel dönüşüm

Kılıç, “Kentsel Dönüşüm konusunda sayın bakanımızla, kentsel dönüşüm genel müdürüyle, büyükşehir belediye başkanımızla, teknik elemanlarımızla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Biz defalarca oradaki roman vatandaşlarımızla görüştük. Kendilerine birkaç tane alternatif sunduk. Birinci alternatifimiz kendi projemiz. Sakarya Nehrinin karşısında dubleks ve tripleks yeni bir yaşam merkezi kurmak. 30-35 haneli arkasında deposu olan önü açık, ortası açık düğününü cemiyetini yapacağı yeri olan, hemen kenarında yarım ay şeklinde kendi meslekleri olan sepetçiydi, kalaycıydı veya bakkaldı, kahveydi, müzik çalacağı yer olacaktı. Ortasında da büyük 200-250 metre kare halı yıkayacağı bir alan ve etrafı çevrilmiş bir yaşam alanı teklif ettik. Hepsi kabul etmedi ama bazıları kabul etti. Geri kalanlarının birçoğu da kendi yerinde kentsel dönüşüm yapmak istedi diye bir talepleri var” dedi.  

 

Yaşam koşulları

Kılıç, “Romanların, Premier Otel’in hemen karşısında kendilerine ait 111 tane tapulu arazileri var. 18 dönüm kendi arazileri var. Bazılarının da mevcut yerinde bir dönüşüm yapalım diye talepleri var. Bazıları da bizden para isteyerek, ‘Para verin çıkalım’ diyen var. Ama biz bunu insaniyet namına çözmek istiyoruz.  Hakikaten yaşam koşulları orada son derece zor. Biz orada çözülmesi noktasında her türlü formülü deniyoruz. Sonuçta karşılıklı mutabakata dayalı olacak. 5-6 ay içerisinde kesin bir yol haritası belirleyeceğiz” dedi.

 

İkinci üniversitesi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin rektörlük binasının Erenler’de olması için çalıştıklarını söyleyen Başkan Kılıç, “İfade ettiğimiz gibi Erenler'imiz için hayallerimiz, hayata geçirmek istediğimiz proje ve çalışmalar var.  2. Üniversitenin kanununda da var, Rektörlük binası Erenler’de olacak. Artı burada başka fakülteler de olacak. Bununla alakalı bizim kentsel dönüşüm içerisinde 20 dönümlük bir yerimiz var. Bu yeri üniversitemizi bedelsiz olarak önerdik. Birde kendi sınırlarımız içerisinde Et ve Süt Kurumu’nun yeri var. Burası bizde düşünce olarak var ama sonuçta Tarım Bakanlığına da bağlı bir yer. Hem rektörümüzle büyükşehir belediye başkanımızla, il başkanımızla bakan beyle de buranın ikinci üniversitenin tahsisiyle alakalı görüştük. Karşılıklı olarak bir çalışmalar var. Niyetimiz getirmek sonuçta. Zaten kanunda da var biz bunu bir şekilde çözeceğiz” dedi.

 

Ücretsiz etüt merkezi

Kılıç, “Seçim öncesinde vermiş olduğumuz bir söz de üniversiteye hazırlanacak olan yavrularımız için ücretsiz etüt merkeziydi. Proje aşamasındayız, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah geniş kapsamlı kütüphanesiyle birlikte bu merkezi de üniversiteye hazırlanacak olan evlatlarımızın hizmetine sunacağız. Onların eğitimi için elimizden gelen tüm gayreti, gücü kullanacağız” dedi.

 

Çocuk hastanesi

Erenler’e özel çocuk hastanesi getirmek istediklerini söyleyen Başkan Kılıç,“Bizim seçim zamanında Erenler’e bir çocuk hastanesi getirelim diye bir sözümüz vardı. Tabi özel sektör marifetiyle getireceğiz, devlet olarak değil. Birtakım görüşmeler var şu ana kadar, kısa süre içerisinde daha ayrıntılı bir şekilde inşallah bilgi vereceğiz. Bu çocuk hastanesinin ilimizde bir eksiklik olduğunu düşünüyoruz. İnşallah ilçemize değer katacak bir çalışma olacak” dedi.

 

Tarla yolları ve asfalt

25 mahalleye muhtarlarla birlikte hizmet götürmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Kılıç, tarla yollarındaki düzenleme çalışmalarının sürdüğünü, çalışmanın devam ettiği Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesi’nin gerek kaldırımıyla, gerek ışıklandırmasıyla örnek olcağını ve Türbe ile Şehit İlhan Aras Caddesinde çalışmaların süreceğini söyledi.

 

Temiz Erenler

Kılıç, “Temizlik konusunda göreve geldiğimiz günden itibaren 'Hedef Daha Temiz Bir Erenler' dedik ve bu sözümüzün de arkasındayız. Görevi devraldığımız günden itibaren temizlik konusunda gelen şikayetlerde çok ciddi bir şekilde azalma oldu. Amacımız kısa süre süre içerinde şikayetleri sıfıra çekmek. Temizlik İşleri Müdürlüğüne inşallah yeni araçlar kazandırarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi. 

22 Kasım 2019 , Cuma Bu haber toplam 615 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU