Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

‘Çöplük hergün yanar mı?’


Akyazı’nın Kuzuluk Topçusırtı Mahallesi’de Kuzuluk Belde Belediyesi kapanmadan önce çöplük olan alandaki çöplerin oluşan metan gazının tutuşarak yanması ve çevre pis koku yaymasına mahalle sakinleri tepki koyarak, “Çöplük hergün yanar mı?” dediler.

Muhtarlar takipte

Çöplüğün sadece Kuzuluk Topçusırtı Mahallesi’ni değil D-140 Karayolu’nun ayırdığı ancak çöplüğe çok yakın olan Kuzuluk Orta Mahalle sakinlerini de olumsuz yönde etkilemesi üzerine Topçusırtı Muhtarı Osman Boğaz ve Orta Mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı sorunun çözümü konusunda da birlikte hareket ediyorlar.

 

Başkana bildirdiler

Kuzuluk’un her iki mahalle muhtarı Boğaz ve Çakmak, çöplüğün her üç günde bir yanmaya başladığını, her yangın çıkışında itfaiye araçları ile söndürüldüğünü belirterek, “Yangından ve söndürülmesinden sonra etrafa yayılmakta olan pis koku ve duman vatandaşı son derece rahatsız ediyor. Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’a sorunu ilettik ve destek beklediğimizi söyledik” dediler.

 

Önlem alınmalı

Çöplerin hemen yanı başında olan geniş çukura taşınması ve daha sonra da üzerinin toprakla kapatılarak, metan gazının tekrar yangına sebebiyet vermemesi için de toprak dökülen alanın içinde havayla teması sağlamak için baca yapılması gerektiğini belirten ikimuhtar, “Bu sorunun ortadan kalkması için acele edilmesi gerekiyor” dediler.

 

Belediye devrede

Sorunun kendilerine intikal ettirilmesinin hemen ardından Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın acil kaydıyla durumu Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye intikal ettirdiği ve soruna kalıcı bir çözüm bulunması için işbirliği içinde oldukları da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

22 Kasım 2019 , Cuma Bu haber toplam 481 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU