Günün Tarihi:23 Ocak 2021

‘Milletvekiline yakışmadı’


AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un Meclis’te AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’e yönelik gerçekleştirdiği söylemlerine binaen kınama açıklaması yaptı.

Kınama

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı, CHP Grup Başkanvekili  EnginÖzkoç’un Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili  Av. Özlem Zengin’e yönelik ‘Bu kadına haddini bildirin’ çıkışıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Kınama açıklaması yapan İl Başkanı Yunus Tever, “Böylesine acziyet ve maksadını aşan cümleler ancak bir CHP’li tarafından edilebilirdi. Bu ifadeleri kabul etmemiz mümkün değildir. Bilinsin ki içlerindeki karanlığı, geçmişe özlemi bu şekilde ortaya dökmelerini kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz. En hafifinden küstahlık dolu bu sözler bir milletvekiline asla yakışmamıştır” dedi.

İncitti

Özkoç’un ifadelerinin tüm başörtülüleri incittiğini belirten AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Merve Hilal Coşar,  “Engin Özkoç, adeta 20 yıl öncesini özlemişçesine başörtülü bir milletvekilimize ahlaksızca saldırdı. Meclis çatısı altında başörtülü görmeyi hala hazmedemediler. İnsan haklarına saygıdan nasibini almamış bu faşist zihniyet ülkeyi yönetse 28 Şubat günlerinden bile daha ağır ifadelerdir. Çok şükür ki milletimiz bunları görüyor ve asla CHP’ye yetki vermiyor” dedi.

 

22 Kasım 2019 , Cuma Bu haber toplam 902 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU