Günün Tarihi:22 Ekim 2020

‘Tapu almaları engellenmiş’


MHP Akyazı İlçe Teşkilatı mahalle ziyaretleri çerçevesinde Kumköprü Mahallesi’nde vatandaşla bir araya geldi.

Sorunlar anlatıldı

Mahalle kahvehanesinde gerçekleşen ziyarete, MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, Başkan yardımcısı Abdullah Akar ve Meclis Üyesi Ergün Öztürk katıldı. Ziyarette Kumköprü Mahalle Muhtarı Bahri Yılmaz ile Azalar ve Mahalle sakinleri misafirlerine ev sahipliği yaptı. Mahallelinin sorunlarını, talep ve isteklerini dinleyen Başkan Dertli,  “Söz verdiğimiz gibi mahalle ziyaretimizi yapıyoruz. Bugüne kadar Sukenarı, Yenidoğan, Osmanbey ve bu akşamda Kumköprü Mahallemizi ziyaret ettik. Ziyarette mahalle sakinleri bazı sorunlarını bize aktardı. Bu sorunlar içinde önemli gördüğümüz üç hususu sizlerle paylaşmak istiyorum.”

3 önemli sorun

Dertli, “Birincisi 1967 yılından beri mahalleliler tarafından ekilen biçilen 40 dekar civarındaki yer 2-B uygulamasına girdi. Mahalle sakinleri de 2-B ile ilgili bütün işlemlerini yaptı ve para yatırma noktasına gelindiğinde bu defa bu yer Orman İşletmesine ait o nedenle size tapu veremiyoruz denilmek suretiyle tapu almaları engellenmiş. Bizde MHP teşkilatı olarak yapacağımız girişimlerden sonra bu konu üzerinde ikinci bir açıklama daha yapacağız. İkinci şikayet ettikleri husus ise her şeyini biz yaptık. SASKİ’nin tek kuruşluk katkısı olmamasına rağmen suyu bize parayla içirmek istemeleridir. Biz parayla su içmek istemiyoruz diyorlar. Mahalle sakinlerinin bu şikayetlerini de ilgililerine aktaracağız. Üçüncü husus ise çiftçilik yapan mahalleli ürettikleri ürünlerden gelir elde edemiyor olmaları. Özellikle de mısırımız para etmiyor diye şikayetlerini yüksek sesle dillendirdiler. Bizde bu konuda elimizden geleni fazlasıyla yapacağımız konusunda kendilerine söz verdik” dedi.

Yardımcı olurlar

Kumköprü Mahalle Muhtarı Bahri Yılmaz’da MHP teşkilatı tarafından yapılan ziyaretin kendilerini son derece memnun  ettiğini söyledi ve bu ziyarette karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunuldu. Muhtar Yılmaz, “İnşallah bahse konu olan sorunlarımızın çözümünde bize yardımcı olurlar diyorum ve tekrar yaptıkları ziyaret için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

22 Kasım 2019 , Cuma Bu haber toplam 801 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU